МАКЕДОНИЈА РЕГИОН СВЕТ ЕКОНИМИЈА ХРОНИКА СПОРТ КУЛТУРА КОЛУМНИ TRENDING KITCHEN ШОУБИЗ ЗДРАВЈЕ ЗАНИМИЛИВОСТИ ТЕХНОЛОГИЈА АВТО
Беља и Демири осудени на 19 години затвор за убиството на Саздо
ВМРО-ДПМНЕ: Сиљановска победи во 47 општини, СДСМ и коалицијата од 30 партии се пораз..
ЕУ повикува на излезност во вториот круг од изборите
Изборите добро спроведени, сé уште се потребни реформи на изборното законодавств..
Авто
Креативна реклама за новиот Golf која вреди да се погледне (Видео)

Креативна реклама за новиот Golf која вреди да се погледне (Видео)

среда, 06 февруари 2019, 12:19ч.   |   L.E.

 Еден од најочекуваните автомобили во светот, е дефинитивнио, новиот Golf од светската компанија Volkswagen. Во самата реклама, фокусот е ставен на Emergency Assist, автономниот систем за кочење кој може да се најде во овој автомобил.

Системот функционира заедно во пакет со системот за одржување на возилото во сообраќајната лента и адаптивниот темпомат.

Погледнете!

© ЖУРНАЛ    ~54,18

НАЈЧИТАНИ ОД АВТО
Со 400 коњски сили, новиот Голф ќе биде брутално моќен
Skoda почна да работи на новата генерација на Octavia
Еволуција место револуција за Nissan Juke II
Почнува продажбата на најевтиниот автомобил на Eлон Маск
Најагресивниот Lamborghini Urus досега
СУВ возила со најголема потрошувачка (Фото)
МАРКЕТИНГ ИМПРЕСУМ КОНТАКТ

© 2009-2019 НОВИНСКА АГЕНЦИЈА „ЖУРНАЛ“.
Димитрие Чуповски 4/2-11, Скопје, Република Македонија. Телефон: 02/3217-815
Сите права се задржани.
Овој материјал не смее да се складира, издава, емитува, препишува и повторно да се дистрибуира во каква било форма, без писмена дозвола од ЖУРНАЛ.
Секој упад и злоупотреба на интернет страницата на ЖУРНАЛ е казнив по членовите 251 и 251a од КЗ на Република Македонија.