МАКЕДОНИЈА РЕГИОН СВЕТ ЕКОНИМИЈА ХРОНИКА СПОРТ КУЛТУРА КОЛУМНИ TRENDING KITCHEN ШОУБИЗ ЗДРАВЈЕ ЗАНИМИЛИВОСТИ ТЕХНОЛОГИЈА АВТО
Заев – Харадинај: Новата реалност е од особено значење за Балканот
Фуере: Груевски падна поради партизацијата, оваа влада да не ги повторува ужасните гр..
Заев и Ципрас денеска во Минхен ќе ја добијат наградата „Евалд Фон Клајст“
Сопственикот на „Дурмо турс“ вели дека е можно возачот на кратко да изгубил свест
Xроника
26-годишен гостиварец лишен од слобода поради кокаин

26-годишен гостиварец лишен од слобода поради кокаин

вторник, 05 февруари 2019, 14:23ч.   |   L.E.

Гостивар, 5 фебруари- 26-годишно момче од Гостивар е лишено од слобода, откако кај него бил пронајден кокаин, а во неговото „ауди“, полицијата пронашла предмети за кои постои сомнение дека се украдени.

„Полициски службеници на Секторот за внатрешни работи Тетово-Нaдворешна канцеларија за криминалистички работи Гостивар, вчера ( 4 февруари ) околу 15 часот, го лишиле од слобода 26-годишниот Х.С. од гостиварското село Речане, кај кого бил пронајден кокаин. Во неговото возило „ауди А 4“, нешто подоцна пронајдени се предмети за кои постои сомнение дека потекнуваат од извршени кражби. Х.С. задржан е во Полициската станица Гостивар, велат од МВР.

© ЖУРНАЛ    ~57,19

НАЈЧИТАНИ ОД XРОНИКА
Дваесет и деветгодишен скопјанец го пронашол својот син мртов
Скопјанец заврши во болница: На сила го ставиле во кола, па го однеле на Камник и го претепале
Младо момче пронајдено мртво во својот дом
TPAГEДИJA BO CKOПJE: Пoчинa бебе во скопски Илинден!
Бомба во „Мавровка“, оштетени локали
Трагедија во Македонија: Возило излета од патот, на лице место почина ученичка
МАРКЕТИНГ ИМПРЕСУМ КОНТАКТ

© 2009-2019 НОВИНСКА АГЕНЦИЈА „ЖУРНАЛ“.
Димитрие Чуповски 4/2-11, Скопје, Република Македонија. Телефон: 02/3217-815
Сите права се задржани.
Овој материјал не смее да се складира, издава, емитува, препишува и повторно да се дистрибуира во каква било форма, без писмена дозвола од ЖУРНАЛ.
Секој упад и злоупотреба на интернет страницата на ЖУРНАЛ е казнив по членовите 251 и 251a од КЗ на Република Македонија.