МАКЕДОНИЈА РЕГИОН СВЕТ ЕКОНИМИЈА ХРОНИКА СПОРТ КУЛТУРА КОЛУМНИ TRENDING KITCHEN ШОУБИЗ ЗДРАВЈЕ ЗАНИМИЛИВОСТИ ТЕХНОЛОГИЈА АВТО
Пендаровски поддржува намалување на привилегиите на функционерите
Агенцијата за разузнавање доби нов директор
Кој е кој во кабинетот на претседателот Пендаровски?
Ќе се испитува закупот на канцеларии не само кај Иванов, туку и кај сите поранешни пр..
Економија
Што велат Цветанка и Игор за нивното искуство со Cashback World картичките

Што велат Цветанка и Игор за нивното искуство со Cashback World картичките

вторник, 05 февруари 2019, 12:59ч.   |   Z.H.

Сакате шопинг во кој секогаш добивате повеќе? Не знаете кој е вистинскиот начин? 
Видете што велат Цветанка и Игор за нивното искуство со Cashback World картичките
Цветанка e од Велес и е дел од Cashback World од 2015 година. Таа не го крие своето задоволство од користењето на Cashback картичката со која истовремено штеди и добива поврат на средства при секое купување. Вели дека со Cashback World картичката научила како паметно да купува и однапред да планира.
„Најтопло ја препорачувам на сите кои трошат пари. Верувам дека тоа се сите, нели?  Едноставно е како 2 и 2 – имаш бесплатна картичка со која имаш поврат на средства, а згора на тоа добиваш и Шопинг поени кои можеш да ги користиш и за дополнителни купувања кај 1800 Трговски Партнери ширум Македонија. Плус, можеш да си ги купиш омилените парчиња облека или обувки со eVoucher кој пак, повторно ти носи вредни поволности, што периодов ми е хит опција за купување. Добро, не се откажувам ни од традиционалниот начин на шопинг – со повеќе часовните шетања низ дуќаните, па сè уште повеќе пазарам кај т.н офлајн Трговски Партнери, за што многу ми помага и Cashback World мобилната апликација која ме насочува до Трговските Партнери. 
Како позитивен лик кој речиси никогаш не може да биде сам, најголемиот дел од времето го поминува во друштво, а често седнува во Cafe Bar Trend кој и е омилен Трговски партнер.  
Игор пак е познат претприемач, говорник, мотиватор, поборник за будење на претприемништвото, особено вмрежувањето. Тој е член на Cachback World член од 2013 година.
За шопинг искуството, Игор целосно се согласува со Цветанка (и со илјадниците други задоволни корисници), па вели: 
Искуството е одлично, затоа што Cashback картичката ми овозможува да си вратам пари при секое мое купување, средства кои и онака се наменети за секојдневните потреби. Редовно сум „закачен“ на иновативната Cashback App која ми овозможува постојано да сум во тек со новостите во Cashback World, кој нов трговски партнер се приклучил, каде да ја најдам најблиската продавница за конкретната потреба или пак да си го прегледам  профилот.
Најчесто, своите купувања најчесто ги правам директно кај трговските партнери, но не ретко ги користам и услугите на оние кои се онлајн, пред сè за патувања, добра книга или парче облека, затоа што истото е многу едноставно, може да се направи во секое време и на секое место и тоа преку мојот мобилен телефон, и веднаш го добивам својот поврат на средства. Особено ми се допаѓа новиот Cashback Helper, кој навистина ги прави онлајн купувањата возбудливи и полесни од било кога. Дополнително, бидејќи често патувам надвор од нашата држава, особено ми е корисна Cashback App, која, каде и да се наоѓам во моментот, ми ги лоцира сите партнери во моја близина. Картичката досега сум ја користел кај трговски партнери во преку 40-тина земји и секогаш добивам Cashback без разлика во која валута е направено купувањето.
Речисии да нема Трговски Партнер во Македонија кај кој не сум направил купување. Бидејќи сум од Скопје, буквално секојдневно ја користам картичката во Нас Петрол, Рептил, Веро, Гранап, Макпетрол, Stage Caffe, Zing, Bonimi, ФБ Компани, Интеркултура..., а онлајн најчесто ја користам на booking.com за моите бизнис патувања и патувања со семејството и betterworld.com за навистина добри и ретки книги од кои има што да се научи.
Дознајте повеќе за Cashback World на следниот линк https://www.cashbackworld.com/mk
 

© ЖУРНАЛ    ~73,25

НАЈЧИТАНИ ОД ЕКОНОМИЈА
Регулаторна одлучи: Големо поскапување на бензинот и дизелот
Велигден ги поскапе земјоделските производи, а се намалува цената на јагнешкото
Поскапуваат горивата
Евидентирани 190 илјади невработени, 70% не се појавуваат на интервју, а 30% ја одбиваат работата по интервјуто, вели АВРМ
Производствените фирми тешко наоѓаат стручен кадар
РКЕ: Сопствениците на станови исклучени од парно нема да плаќаат ако живеат во нив
МАРКЕТИНГ ИМПРЕСУМ КОНТАКТ

© 2009-2019 НОВИНСКА АГЕНЦИЈА „ЖУРНАЛ“.
Димитрие Чуповски 4/2-11, Скопје, Република Македонија. Телефон: 02/3217-815
Сите права се задржани.
Овој материјал не смее да се складира, издава, емитува, препишува и повторно да се дистрибуира во каква било форма, без писмена дозвола од ЖУРНАЛ.
Секој упад и злоупотреба на интернет страницата на ЖУРНАЛ е казнив по членовите 251 и 251a од КЗ на Република Македонија.