МАКЕДОНИЈА РЕГИОН СВЕТ ЕКОНИМИЈА ХРОНИКА СПОРТ КУЛТУРА КОЛУМНИ TRENDING KITCHEN ШОУБИЗ ЗДРАВЈЕ ЗАНИМИЛИВОСТИ ТЕХНОЛОГИЈА АВТО
Заев – Харадинај: Новата реалност е од особено значење за Балканот
Фуере: Груевски падна поради партизацијата, оваа влада да не ги повторува ужасните гр..
Заев и Ципрас денеска во Минхен ќе ја добијат наградата „Евалд Фон Клајст“
Сопственикот на „Дурмо турс“ вели дека е можно возачот на кратко да изгубил свест
Здравје
Домашен балзам за заштита на усните

Домашен балзам за заштита на усните

вторник, 05 февруари 2019, 12:16ч.   |   L.E.

За да ги регенрирате усните од „пукање“ и да ги заштитите од ново сушење и лупење, заштитете ги со балзам кој можете сами да ги направите….

 

Усните „пукаат“ од ветрот и студеното време кое ни претстои, но и кога ќе ви падне имунитетот, па организмот испраќа порака во исхраната да внесете повеќе витамини. За да ги регенрирате и да спречите ново оштетување, заштитете ги со балзам кој можете сами да го направите.

Потребно е да издвоите само пет минути. Помешајте три лажици пчелин восок и исто толку кокосово масло, а потоа состојките загрејте ги во рерна или микробранова печка, додека да се стопат.

Потоа додадете лажичка масло витамин Е и пет капки маслиново масло, па вратете ги во печката додека смесата целосно да се стопи. Измешајте ги состојките и префрлете ги во пластично кутивче и вашиот балзам за заштита на усните е готов.

© ЖУРНАЛ    ~30,10

НАЈЧИТАНИ ОД ЗДРАВЈЕ
10 продукти кои го чистат црниот дроб и го забрзуваат согорувањето на калориите
За 48 часа елиминирајте ги сите токсини и масти од телото
Пушачи, исчистете ги белите дробови за 3. дена: Спречете рак, исфрлете маснотии и вишок вода од организмот!
Да се пие гaзирана вода или не?
Колку пати неделно смеете да јадете сувомеснати производи?
За секоја крвна група има соодветен чај кој и одговара
МАРКЕТИНГ ИМПРЕСУМ КОНТАКТ

© 2009-2019 НОВИНСКА АГЕНЦИЈА „ЖУРНАЛ“.
Димитрие Чуповски 4/2-11, Скопје, Република Македонија. Телефон: 02/3217-815
Сите права се задржани.
Овој материјал не смее да се складира, издава, емитува, препишува и повторно да се дистрибуира во каква било форма, без писмена дозвола од ЖУРНАЛ.
Секој упад и злоупотреба на интернет страницата на ЖУРНАЛ е казнив по членовите 251 и 251a од КЗ на Република Македонија.