МАКЕДОНИЈА РЕГИОН СВЕТ ЕКОНИМИЈА ХРОНИКА СПОРТ КУЛТУРА КОЛУМНИ TRENDING KITCHEN ШОУБИЗ ЗДРАВЈЕ ЗАНИМИЛИВОСТИ ТЕХНОЛОГИЈА АВТО
Заев – Харадинај: Новата реалност е од особено значење за Балканот
Фуере: Груевски падна поради партизацијата, оваа влада да не ги повторува ужасните гр..
Заев и Ципрас денеска во Минхен ќе ја добијат наградата „Евалд Фон Клајст“
Сопственикот на „Дурмо турс“ вели дека е можно возачот на кратко да изгубил свест
Авто
BMW M850i доби ограничено издание

BMW M850i доби ограничено издание

вторник, 05 февруари 2019, 11:59ч.   |   L.E.

Само 400 возила ќе бидат вклучени во лимитираната серија на целосно новата BMW M850i xDrive, а секој од нив ќе се одликува со ексклузивен екстериер и ентериер, перформанси, специфични дизајн елементи и фелни дело на BMW Individual

Лимитираната серија BMW M850i xDrive Coupe First Edition ќе биде лансирана оваа пролет, а нејзините претставници ќе бидат склопени во фабриката на компанијата во Динголфинг од април до јуни оваа година.

Специјалната серија на моделот ќе биде исполнета со уникатен Frozen Barcelona Blue екстериер, црна предна решетка, црни елементи во задниот дел на возилото и M Carbon таван и надворешен пакет.

За ентериерот на M850i xDrive Coupe First Edition, од BMW Individual се предвидени ексклузивни комбинации на кожа и тапацир Merino, со нова комбинација на бои Ivory White / Night Blue, волан со кожен тапацир, Alcantara за таванот, Black Piano елементи, луксузно аудио Bowers & Wilkins Diamond, стаклен пакет, сериска табличка и многу повеќе.

BMW M850i xDrive Coupe First Edition располага со мотор во V облик, со осум цилиндри бензински TwinPower Turbo кој развива 530 коњски сили, а е во комбинација со 8-брзински Steptronic менувач и интелигентен систем за погон на четири тркала xDrive.

© ЖУРНАЛ    ~45,15

НАЈЧИТАНИ ОД АВТО
Новиот Golf 8 без камуфлажа
Петте финалисти на Автомобил на Годината во Македонија за 2019 (Фото)
Првиот македонски електричен автомобил
Кој најмногу ги купува автомобилите на Tesla во Европа
Фантастична цена за првиот примерок од новата Toyota Supra (Фото)
SsangYong Rexton најдобар избор за парите според „4х4 Magazine“
МАРКЕТИНГ ИМПРЕСУМ КОНТАКТ

© 2009-2019 НОВИНСКА АГЕНЦИЈА „ЖУРНАЛ“.
Димитрие Чуповски 4/2-11, Скопје, Република Македонија. Телефон: 02/3217-815
Сите права се задржани.
Овој материјал не смее да се складира, издава, емитува, препишува и повторно да се дистрибуира во каква било форма, без писмена дозвола од ЖУРНАЛ.
Секој упад и злоупотреба на интернет страницата на ЖУРНАЛ е казнив по членовите 251 и 251a од КЗ на Република Македонија.