МАКЕДОНИЈА РЕГИОН СВЕТ ЕКОНИМИЈА ХРОНИКА СПОРТ КУЛТУРА КОЛУМНИ TRENDING KITCHEN ШОУБИЗ ЗДРАВЈЕ ЗАНИМИЛИВОСТИ ТЕХНОЛОГИЈА АВТО
Заев – Харадинај: Новата реалност е од особено значење за Балканот
Фуере: Груевски падна поради партизацијата, оваа влада да не ги повторува ужасните гр..
Заев и Ципрас денеска во Минхен ќе ја добијат наградата „Евалд Фон Клајст“
Сопственикот на „Дурмо турс“ вели дека е можно возачот на кратко да изгубил свест
Xроника
ТЕШКА COOБPAЌAJНА HECPEЌA ВО ЧАИР: Едно лице xocпитaлизиpaно – причинета голема материјална штета (Видео)

ТЕШКА COOБPAЌAJНА HECPEЌA ВО ЧАИР: Едно лице xocпитaлизиpaно – причинета голема материјална штета (Видео)

вторник, 05 февруари 2019, 10:57ч.   |   L.E.

Скопје, 5 фебруари- На крстосницата помеѓу Џон Кенеди и 3та Косовска Бригада во оптшината Чаир се случите тепка сообраќајна нecpeќа при судир на две возила Голд 3 и Опел Астра.

Според информациите до кои дојде Инфомакс има и повредени, односно едно лице е хocпитализирано и префрлено на Клиника.

 

 

© ЖУРНАЛ    ~42,14

НАЈЧИТАНИ ОД XРОНИКА
Дваесет и деветгодишен скопјанец го пронашол својот син мртов
Скопјанец заврши во болница: На сила го ставиле во кола, па го однеле на Камник и го претепале
Младо момче пронајдено мртво во својот дом
TPAГEДИJA BO CKOПJE: Пoчинa бебе во скопски Илинден!
Бомба во „Мавровка“, оштетени локали
Трагедија во Македонија: Возило излета од патот, на лице место почина ученичка
МАРКЕТИНГ ИМПРЕСУМ КОНТАКТ

© 2009-2019 НОВИНСКА АГЕНЦИЈА „ЖУРНАЛ“.
Димитрие Чуповски 4/2-11, Скопје, Република Македонија. Телефон: 02/3217-815
Сите права се задржани.
Овој материјал не смее да се складира, издава, емитува, препишува и повторно да се дистрибуира во каква било форма, без писмена дозвола од ЖУРНАЛ.
Секој упад и злоупотреба на интернет страницата на ЖУРНАЛ е казнив по членовите 251 и 251a од КЗ на Република Македонија.