МАКЕДОНИЈА РЕГИОН СВЕТ ЕКОНИМИЈА ХРОНИКА СПОРТ КУЛТУРА КОЛУМНИ TRENDING KITCHEN ШОУБИЗ ЗДРАВЈЕ ЗАНИМИЛИВОСТИ ТЕХНОЛОГИЈА АВТО
Јонкер за МИА: Набљудувачите ќе бидат рамномерно распоредени низ државата
Сите претседатели на Република Македонија
Канцеларијата на Хелсиншкиот комитет утре ќе биде отворена за граѓаните
ДИК: Гласањето на затворениците, болните и дијспората се одвива без проблеми
Xроника
Ограбена банка во Визбегово, полицијата во потера по разбојниците

Ограбена банка во Визбегово, полицијата во потера по разбојниците

понеделник, 04 февруари 2019, 13:40ч.   |   L.E.

Скопје, 04 фебруари- Двајца разбојници со „калашникови“ ограбиле банка во Визбегово.

Полицијата во моментов трага по разбојниците.

Според неофицијални информации, разбојништвото се случило околу 13 часот во експозитура на „Халкбанка“. Тогаш со автомобил дошле разбојниците, двајца со пучките влегле во банката и откако им се заканиле на вработените ги легнале на патосот и ги зеле парите.

Разбојништото било пријавено, па полицијата веднаш почнала потера по разбојниците.

Од МВР засега нема потврда за случајот.

© ЖУРНАЛ    ~36,12

НАЈЧИТАНИ ОД XРОНИКА
Синот на Илчо Захариев пронајден мртов
Починато лице пронајдено во објект во Бутел
НЛБ Банка се огласи по вооружениот грабеж, средствата на нашите клиенти се сигурни
Актерката Билјана Белицанец најдена мртва
Прегазен пешак во Ново Лисиче, загина на самото место
Скопјанец ја силувал 13-годишната ќерка, девојчето само пријавило во полиција
МАРКЕТИНГ ИМПРЕСУМ КОНТАКТ

© 2009-2019 НОВИНСКА АГЕНЦИЈА „ЖУРНАЛ“.
Димитрие Чуповски 4/2-11, Скопје, Република Македонија. Телефон: 02/3217-815
Сите права се задржани.
Овој материјал не смее да се складира, издава, емитува, препишува и повторно да се дистрибуира во каква било форма, без писмена дозвола од ЖУРНАЛ.
Секој упад и злоупотреба на интернет страницата на ЖУРНАЛ е казнив по членовите 251 и 251a од КЗ на Република Македонија.