МАКЕДОНИЈА РЕГИОН СВЕТ ЕКОНИМИЈА ХРОНИКА СПОРТ КУЛТУРА КОЛУМНИ TRENDING KITCHEN ШОУБИЗ ЗДРАВЈЕ ЗАНИМИЛИВОСТИ ТЕХНОЛОГИЈА АВТО
Заев – Харадинај: Новата реалност е од особено значење за Балканот
Фуере: Груевски падна поради партизацијата, оваа влада да не ги повторува ужасните гр..
Заев и Ципрас денеска во Минхен ќе ја добијат наградата „Евалд Фон Клајст“
Сопственикот на „Дурмо турс“ вели дека е можно возачот на кратко да изгубил свест
Xроника
Бомба во „Мавровка“, оштетени локали

Бомба во „Мавровка“, оштетени локали

понеделник, 04 февруари 2019, 12:10ч.   |   L.E.

Скопје, 4 фебруари- Неколку локали се оштетени во екплозија на бомба, ноќеска во ТЦ„ Мавровка“, дознава ТВ Алсат.

Според телевизијата, во трговскиот биле поставени две експлозивни направи, но само едната се активирала. По интервенција на полицијата другиот експлозивен уред бил деактивиран.

Од МВР повеќе детали најавија за текот на денот. Неофицијално, нападот бил порака за еден од сопствениците на кафуле во трговскиот центар.

© ЖУРНАЛ    ~137,49

НАЈЧИТАНИ ОД XРОНИКА
Дваесет и деветгодишен скопјанец го пронашол својот син мртов
Скопјанец заврши во болница: На сила го ставиле во кола, па го однеле на Камник и го претепале
Младо момче пронајдено мртво во својот дом
TPAГEДИJA BO CKOПJE: Пoчинa бебе во скопски Илинден!
Бомба во „Мавровка“, оштетени локали
Трагедија во Македонија: Возило излета од патот, на лице место почина ученичка
МАРКЕТИНГ ИМПРЕСУМ КОНТАКТ

© 2009-2019 НОВИНСКА АГЕНЦИЈА „ЖУРНАЛ“.
Димитрие Чуповски 4/2-11, Скопје, Република Македонија. Телефон: 02/3217-815
Сите права се задржани.
Овој материјал не смее да се складира, издава, емитува, препишува и повторно да се дистрибуира во каква било форма, без писмена дозвола од ЖУРНАЛ.
Секој упад и злоупотреба на интернет страницата на ЖУРНАЛ е казнив по членовите 251 и 251a од КЗ на Република Македонија.