МАКЕДОНИЈА РЕГИОН СВЕТ ЕКОНИМИЈА ХРОНИКА СПОРТ КУЛТУРА КОЛУМНИ TRENDING KITCHEN ШОУБИЗ ЗДРАВЈЕ ЗАНИМИЛИВОСТИ ТЕХНОЛОГИЈА АВТО
МВР е подготвено да обезбеди безбедна атмосфера за време на гласањето, тврди Спасовск..
Филипче: Процентот на вакцинирани деца уште е мал, особено надвор од Скопје
Панајотис Колокатис: Семејството Parkland Hospitality Group постојано расте
ВМРО-ДПМНЕ: СДСМ е партија што спроведе селективна амнестија и лицемерно е да зборува..
Регион
Грчките земјоделци продолжуваат со блокадите и бараат средба со Владата

Грчките земјоделци продолжуваат со блокадите и бараат средба со Владата

понеделник, 04 февруари 2019, 11:38ч.   |   Z.H.

 Средба со грчкиот премиер и претставници на Владата, бараат грчките земјоделци кои на вчерашниот состанок решија не само да продолжат со блокадите и протестите, туку и да ги засилат нивните активности, јави дописничката на МИА од Атина.

 
Преку грчката новинска агенција АНА-МПА, министерот за земјоделство на Грција, Ставрос Араховитис упати нов повик до земјоделците за средба в среда, на која би се разгледале сите барања, а на која би присуствувале претставници и од Министерството за земјоделство и од Министерството за финансии.
 
Земјоделците имаат поставено 18 блокади низ цела Грција, а автопатот Солун-Атина, во близина на грчкиот град Лариса, и понатаму е затворен и во двата правца, од минатиот понеделник, а сообраќајот е пренасочен по локални и споредни улици.

© ЖУРНАЛ    ~33,11

НАЈЧИТАНИ ОД РЕГИОН
По само 5 дена заеднички живот, поранешната сопруга живи ги запалила- детали за пожарот кој го потресе регионот
Капучино 6 евра, хамбургер дури 22 - во оваа балканска земја е поскапо и од Мајорка
Опозицијата официјално го освои Истанбул, но Ердоган повлече потег со кој сака да го врати
Планирале свадба, а загинале во страшна несреќа - ова е парот од Србија кој наместо пред олтар, замина во смрт
Во полициска акција во Атина утрово упасени 90 лица
Холандскиот Парламент изгласа суспензија на визниот режим за Албанија
МАРКЕТИНГ ИМПРЕСУМ КОНТАКТ

© 2009-2019 НОВИНСКА АГЕНЦИЈА „ЖУРНАЛ“.
Димитрие Чуповски 4/2-11, Скопје, Република Македонија. Телефон: 02/3217-815
Сите права се задржани.
Овој материјал не смее да се складира, издава, емитува, препишува и повторно да се дистрибуира во каква било форма, без писмена дозвола од ЖУРНАЛ.
Секој упад и злоупотреба на интернет страницата на ЖУРНАЛ е казнив по членовите 251 и 251a од КЗ на Република Македонија.