МАКЕДОНИЈА РЕГИОН СВЕТ ЕКОНИМИЈА ХРОНИКА СПОРТ КУЛТУРА КОЛУМНИ TRENDING KITCHEN ШОУБИЗ ЗДРАВЈЕ ЗАНИМИЛИВОСТИ ТЕХНОЛОГИЈА АВТО
Судот забрани продажба на книгата „До атентатот и по него“, за авторот Андов ова е „н..
Кандидатурите на Пендаровски и Силјановска за претседател доставени во ДИК
Шилегов: Оваа пролет ќе бидат засадени 1.200 дрвја во сите скопски општини
„Македонија-Блокира“ со кривична пријава против ДИК за Филип Петровски
Шоубиз
Македонската естрада доби “бомба” во вистинска смисла на зборот! (Видео)

Македонската естрада доби “бомба” во вистинска смисла на зборот! (Видео)

сабота, 23 февруари 2019, 14:50ч.   |   L.E.

Кристина Поптрпева – името кое до сега сте го слушале како дел од нашата модна сцена, позната како манекенка, мисица и модел една од најангажираните модели на модното студио Црнокрак, полека но сигурно влегува во музичките води.

 

На нејзини 12 години Кики го совладува курсот за манекени и од тогаш почнува да го живее модниот свет..Сме ја гледале на многу бројни ревии, реклами, каталози, билборди, во многубројните музички спотови и избори на убавина во Македонија и надвор од неа. Од изборите за убавина би ги издвоиле; Miss Globe 2016 во Албанија – титула Мис Талент во конкуренција од 50 девојки со изведба на песната Writings on the wall – Sam Smith и Miss Elegant Universe 2018 во Либан – титула Мис Европа.

 

Покрај нејзината природна убавина и атрактивен изглед, Кристина реши да го додаде и нејзиниот талент за музика, кој како пакет се надеваме ќе ви се допадне.

Кристина ја сними својата прва кавер верзија од песната на David Guetta, Bebe Rexha & J Balvin – Say My Name. Видеото го изработи нашиот фотограф Тоше Јанев – Јанус.

Во прилог линкот од видеото…се надеваме ќе ви се допадне нејзиното првенче..

© ЖУРНАЛ    ~904,310

НАЈЧИТАНИ ОД ШОУБИЗ
Македонската естрада доби “бомба” во вистинска смисла на зборот! (Видео)
Ми ставија нож под грло да се појавам во спот: Владо Jаневски го прекрши правилото
„Чувствував дека нешто ќе се случи“: Ова се првите зборови на сопругата на Шабан Шаулиќ по сообраќајната несреќа
Тошиќ „полудел“ откако анонимно го добил видеото од „жешката акција“ на Карлеуша и неговиот колега
Сопственикот на клубот во Германија ги откри последните зборови што му ги кажал Шабан
Нова трагедија во семејството Шаулиќ: По смртта на Шабан семејството повторно завиено во црно
МАРКЕТИНГ ИМПРЕСУМ КОНТАКТ

© 2009-2019 НОВИНСКА АГЕНЦИЈА „ЖУРНАЛ“.
Димитрие Чуповски 4/2-11, Скопје, Република Македонија. Телефон: 02/3217-815
Сите права се задржани.
Овој материјал не смее да се складира, издава, емитува, препишува и повторно да се дистрибуира во каква било форма, без писмена дозвола од ЖУРНАЛ.
Секој упад и злоупотреба на интернет страницата на ЖУРНАЛ е казнив по членовите 251 и 251a од КЗ на Република Македонија.