МАКЕДОНИЈА РЕГИОН СВЕТ ЕКОНИМИЈА ХРОНИКА СПОРТ КУЛТУРА КОЛУМНИ TRENDING KITCHEN ШОУБИЗ ЗДРАВЈЕ ЗАНИМИЛИВОСТИ ТЕХНОЛОГИЈА АВТО
Заев – Харадинај: Новата реалност е од особено значење за Балканот
Фуере: Груевски падна поради партизацијата, оваа влада да не ги повторува ужасните гр..
Заев и Ципрас денеска во Минхен ќе ја добијат наградата „Евалд Фон Клајст“
Сопственикот на „Дурмо турс“ вели дека е можно возачот на кратко да изгубил свест
Занимиливости
Германка заљубена во авион: Сакам да се земеме и да живееме во хангар

Германка заљубена во авион: Сакам да се земеме и да живееме во хангар

сабота, 02 февруари 2019, 11:42ч.   |   L.E.

Германка тврди дека е во врска со патнички авион кој се вика „Schatz“ (слатко), и кој, како што вели, го запознала пред пет години на аеродром.

Мишел Кобке вели дека на прв поглед се заљубила во Boeing 737 800, а прво ја привлекле неговите крилја. Открила и дека нејзиното семејство кога дознало за љубовта што ја гаи кон авионот, реагирало нормално.

Кобке секоја вечер спие со авионот, односно со 1,6 метарска макета од авион или една од нејзините компоненти, пишува Дејли Стар.

Schatz го запознала на берлинскиот аеродром во Тегел, а сега сака да се венча со него. Го опишала како своја прва љубов и рекла дека тоа е најубавата врска.

Вели дека на почетокот излегувала со момчиња, но дека „не почувствувала љубов сè додека не го запознала Schatz“.

Но врската на далечина тешко ја прифаќа, со оглед на тоа дека Schatz лета околу светот. На бројните критики и коментари од хејтерите кои ги добива, само одговара „дека никогаш не била посреќна“.

„Последен пат бев во врска со маж во 2011-та година, но во неа немаше љубов.

„Schatz е мојата прва љубов. Најубавата врска која можете да ја замислите.“

„Мојот прв лет беше во ноември, 2013-та година и тогаш се заљубив во авиони. Се возбудувам секој пат кога гледам фотографии и снимки од авионот.“
„Во март 2014-та година бев на аеродромот Berlin Tegel и тогаш дојде 737-800 и уште оттогаш сум заљубена во него.“

Објектофилија е облик на сексуалност насочена кон одредени мртви предмети.

Луѓето со тие претпочитања можат да имаат силни чувства на привлечност, љубов и поврзаност со одредени предмети или структури на кои се фиксираат.

„Интимноста е дел од нашата врска. Сакам да се венчам за својата љубов и да живеам со него во хангар. Тоа е посебен начин на љубов која никому не му штети“, заклучила Мишел. 

© ЖУРНАЛ    ~45,15

НАЈЧИТАНИ ОД ЗАНИМИЛИВОСТИ
Хирург заспива додека ја држи тукушто „прикачената“ рака на негов пациент, а причината за тоа остава без зборови
Ним не им е ладно: Убавици од Русија се капеле во ледена вода! (Фото)
Годишна плата од 57.000 евра за 4 работни дена неделно – никој не им се пријавува
Село во Италија плаќа 2.000 евра на секој што ќе се пресели таму
Оваа куќа се гради за еден ден, а чини помалку од 29.000 евра – отпорна е на земјотреси, има соларни плочи (Видео)
Урнат рекордот по „лајкови“ на Инстаграм
МАРКЕТИНГ ИМПРЕСУМ КОНТАКТ

© 2009-2019 НОВИНСКА АГЕНЦИЈА „ЖУРНАЛ“.
Димитрие Чуповски 4/2-11, Скопје, Република Македонија. Телефон: 02/3217-815
Сите права се задржани.
Овој материјал не смее да се складира, издава, емитува, препишува и повторно да се дистрибуира во каква било форма, без писмена дозвола од ЖУРНАЛ.
Секој упад и злоупотреба на интернет страницата на ЖУРНАЛ е казнив по членовите 251 и 251a од КЗ на Република Македонија.