МАКЕДОНИЈА РЕГИОН СВЕТ ЕКОНИМИЈА ХРОНИКА СПОРТ КУЛТУРА КОЛУМНИ TRENDING KITCHEN ШОУБИЗ ЗДРАВЈЕ ЗАНИМИЛИВОСТИ ТЕХНОЛОГИЈА АВТО
Во понеделник жрепка за кандидатите за градоначалници
„Не бараме милост, туку правда“ – демонстрантите со порака до Заев на протестот за Фе..
Катругалос: Ципрас ќе го посети Скопје првата седмица од април
Река прв, Силјановска втора, Пендаровски трет на гласачкото ливче
Занимиливости
Запознајте го најинтелигентното дете во Европа: Има само 9 години, а веќе е на факултет (Видео)

Запознајте го најинтелигентното дете во Европа: Има само 9 години, а веќе е на факултет (Видео)

четврток, 21 февруари 2019, 13:21ч.   |   L.E.

Неговиот ум е генијален. 9 годишниот Laurent Simons е најинтелигентното дете во Европа. Измерен му е максималниот коефициент на интелигенција, а средното училиште го завршил за една ипол година, додека основното за две.

 

За она што го подготвува во иднина, не кажува на никој. Вели, светот тоа нема уште да го разбере, ќе ми се смее. Како што би му се смееле да им кажел дека на 9 години ќе се запише на факултет, а го направил тоа. Не само што студира на три престижни универзитети, туку и авторот на научните книги го има замолено да го преработи првото поглавје на книгите.

 

Екипата на емисијата „Провјерено“, заминала во Амстердам и го запознала ова фантастично момче, а во продолжение погледнете што тоа откри пред нивната камера!

© ЖУРНАЛ    ~36,12

НАЈЧИТАНИ ОД ЗАНИМИЛИВОСТИ
Оваа куќа се гради за еден ден, а чини помалку од 29.000 евра – отпорна е на земјотреси, има соларни плочи (Видео)
Ова чудо се појавило на плажа и ги изненадило биолозите (Фото)
Еден од најагресивните видови: Воочено отровно суштество врз главите на патниците во авионот, веднаш почнала паника (Видео)
На Гинекологија се роди најголемото бебе родено во државата
"Ми се закануваат со смрт" - Манекенката се соочува со сериозни навреди поради нејзиниот изглед
Момчето кое живееше со кучиња низ улиците во Москва, денес е успешен маж
МАРКЕТИНГ ИМПРЕСУМ КОНТАКТ

© 2009-2019 НОВИНСКА АГЕНЦИЈА „ЖУРНАЛ“.
Димитрие Чуповски 4/2-11, Скопје, Република Македонија. Телефон: 02/3217-815
Сите права се задржани.
Овој материјал не смее да се складира, издава, емитува, препишува и повторно да се дистрибуира во каква било форма, без писмена дозвола од ЖУРНАЛ.
Секој упад и злоупотреба на интернет страницата на ЖУРНАЛ е казнив по членовите 251 и 251a од КЗ на Република Македонија.