МАКЕДОНИЈА РЕГИОН СВЕТ ЕКОНИМИЈА ХРОНИКА СПОРТ КУЛТУРА КОЛУМНИ TRENDING KITCHEN ШОУБИЗ ЗДРАВЈЕ ЗАНИМИЛИВОСТИ ТЕХНОЛОГИЈА АВТО
Судот забрани продажба на книгата „До атентатот и по него“, за авторот Андов ова е „н..
Кандидатурите на Пендаровски и Силјановска за претседател доставени во ДИК
Шилегов: Оваа пролет ќе бидат засадени 1.200 дрвја во сите скопски општини
„Македонија-Блокира“ со кривична пријава против ДИК за Филип Петровски
Спорт
Солари по пласманот на Реал во полуфиналето: Навистина ги жалам оние кои дури сега открија ваков играч!

Солари по пласманот на Реал во полуфиналето: Навистина ги жалам оние кои дури сега открија ваков играч!

петок, 01 февруари 2019, 09:28ч.   |   Xh.I.

Реал Мадрид по вторпат ја победи Џирона и го завери пласманот во полуфиналето на Копа дел Реј, а како и на првиот меч, главна ѕвезда беше Карим Бензема кој игра во неверојатна форма во последно време.

Францускиот напаѓач со години наназад игра на завидно ниво во „кралскиот клуб“, но со изданијата на изминативе неколку натпревари посебно го сврте вниманието на себе, особено по она со Еспањол изминатиов викенд кога асистираше, проигруваше и постигнуваше голови. Бензема имаше слично издание и изминатава вечер, а Солари даде најдобра можна изјава за оние кои дури сега почнаа да го препознаваат квалитетот на напаѓачот.

– Навистина ги жалам оние кои дури сега открија за каков играч станува збор, жал ми е за оние кои сега го открија Бензема. Сепак, никогаш не е доцна, можат да се вклучат и сега, да дојдат на натпреварите и да уживаат во неговите игри. Тој е голем играч со години, а сега игра во врвна форма, – порача Солари.

© ЖУРНАЛ    ~91,31

НАЈЧИТАНИ ОД СПОРТ
Икер е фудбалски господин: Сите играчи на Порто лудо славеа, тој го тешеше расплаканиот трагичар на Рома
Абрамович си заминува од Лондон, најбогатиот Британец го купува Челзи за 3 милијарди евра!
Солари по пласманот на Реал во полуфиналето: Навистина ги жалам оние кои дури сега открија ваков играч!
Марсело: Ако Реал не ме сака, нека ми плати….
Рамос одржал кризен состанок со сите соиграчи, но посебно опоменал една ѕвезда!
Шпански медиум: Модриќ потпишува „доживотен договор“
МАРКЕТИНГ ИМПРЕСУМ КОНТАКТ

© 2009-2019 НОВИНСКА АГЕНЦИЈА „ЖУРНАЛ“.
Димитрие Чуповски 4/2-11, Скопје, Република Македонија. Телефон: 02/3217-815
Сите права се задржани.
Овој материјал не смее да се складира, издава, емитува, препишува и повторно да се дистрибуира во каква било форма, без писмена дозвола од ЖУРНАЛ.
Секој упад и злоупотреба на интернет страницата на ЖУРНАЛ е казнив по членовите 251 и 251a од КЗ на Република Македонија.