МАКЕДОНИЈА РЕГИОН СВЕТ ЕКОНИМИЈА ХРОНИКА СПОРТ КУЛТУРА КОЛУМНИ TRENDING KITCHEN ШОУБИЗ ЗДРАВЈЕ ЗАНИМИЛИВОСТИ ТЕХНОЛОГИЈА АВТО
Македонски и грчки експерти ги кројат учебниците, наставните програми и карти
Во понеделник жрепка за кандидатите за градоначалници
„Не бараме милост, туку правда“ – демонстрантите со порака до Заев на протестот за Фе..
Катругалос: Ципрас ќе го посети Скопје првата седмица од април
Занимиливости
Еден од најагресивните видови: Воочено отровно суштество врз главите на патниците во авионот, веднаш почнала паника (Видео)

Еден од најагресивните видови: Воочено отровно суштество врз главите на патниците во авионот, веднаш почнала паника (Видео)

понеделник, 18 февруари 2019, 13:12ч.   |   L.E.

 Една снимка поставена на социјалните мрежи прикажува застрашувачки момент кога била воочена жива шкорпија над главите на патниците која се наоѓала во делот за багажот.

Оваа отровна азиска шкорпија од 30 центиметри е една од најагресивните во Индонезија. “Lion Air” ја напуштил Индонезија во вторникот навечер, а кога слетале, патниците биле шокирани од сцената која се одвивала пред нив – една жена го отворила делот за багажот, а отровното суштество излетало надвор, ширејќи паника помеѓу присутните.

 

“Кога авионот слета, една патничка ги земаше своите куфери од горниот дел кога одненадеж шкорпијата се појави над нашите седишта”, тврди очевидецот Карим Таслин.

“Седев во 19-тиот ред со двајца други патници. Кога ја забележавме шкорпијата над нас, се разбегавме најбрзо што можевме”, додал тој.


Не е познато колку долго била отровната шкорпија во авионот, но се верува дека живеела во внатрешноста на леталото најмалку една недела. Авиокомпанијата во официјалното соопштение во петокот навела дека авионот бил дератизиран претходно истата недела за да се ослободи од “непосакувани патници”. Службениците од Друштвото за животна средина веднаш отпочнале истрага, а патниците биле евакуирани.

© ЖУРНАЛ    ~87,29

НАЈЧИТАНИ ОД ЗАНИМИЛИВОСТИ
Оваа куќа се гради за еден ден, а чини помалку од 29.000 евра – отпорна е на земјотреси, има соларни плочи (Видео)
Ова чудо се појавило на плажа и ги изненадило биолозите (Фото)
На Гинекологија се роди најголемото бебе родено во државата
Еден од најагресивните видови: Воочено отровно суштество врз главите на патниците во авионот, веднаш почнала паника (Видео)
"Ми се закануваат со смрт" - Манекенката се соочува со сериозни навреди поради нејзиниот изглед
Момчето кое живееше со кучиња низ улиците во Москва, денес е успешен маж
МАРКЕТИНГ ИМПРЕСУМ КОНТАКТ

© 2009-2019 НОВИНСКА АГЕНЦИЈА „ЖУРНАЛ“.
Димитрие Чуповски 4/2-11, Скопје, Република Македонија. Телефон: 02/3217-815
Сите права се задржани.
Овој материјал не смее да се складира, издава, емитува, препишува и повторно да се дистрибуира во каква било форма, без писмена дозвола од ЖУРНАЛ.
Секој упад и злоупотреба на интернет страницата на ЖУРНАЛ е казнив по членовите 251 и 251a од КЗ на Република Македонија.