МАКЕДОНИЈА РЕГИОН СВЕТ ЕКОНИМИЈА ХРОНИКА СПОРТ КУЛТУРА КОЛУМНИ TRENDING KITCHEN ШОУБИЗ ЗДРАВЈЕ ЗАНИМИЛИВОСТИ ТЕХНОЛОГИЈА АВТО
Заев: Можно решение за законот за јавно обвинителство прифатливо за сите
Рашковски: Република Северна Македонија на фасадата на Владата по изборите
За двајца технички експерти за следење комуникации се пријавиле седум луѓе
Катица Јанева и Ленче Ристоска на дневен ред на Советот на јавните обвинители
Занимиливости
Илон Маск продава една од вилите по цена од 4,5 милиони долари

Илон Маск продава една од вилите по цена од 4,5 милиони долари

среда, 13 февруари 2019, 13:13ч.   |   L.E.

Илон Маск реши да го продаде својот луксузен бунгалов во Лос Анџелес со површина од околу 280 квадратни метри, кој сепак, е доста помал во однос на останатите негови имоти, и има четири спални соби, три бањи и доста комотен кабинет, објави „Форбс“.

Затоа пак, завесите на пример, може да се управуваат по електронски пат, со мобилен, како и безбедносниот систем, музичкото озвучување, клима-уредот и осветлувањето. Во дворот има и базен.

Милијардерот првично ја купил куќата за 3,7 милиони долари, во 2013., заедно со тогашната сопруга Талула Рајли. Сега имотот чини најмалку 4,5 милиони долари.

© ЖУРНАЛ    ~33,11

НАЈЧИТАНИ ОД ЗАНИМИЛИВОСТИ
Оваа куќа се гради за еден ден, а чини помалку од 29.000 евра – отпорна е на земјотреси, има соларни плочи (Видео)
Ова чудо се појавило на плажа и ги изненадило биолозите (Фото)
На Гинекологија се роди најголемото бебе родено во државата
Еден од најагресивните видови: Воочено отровно суштество врз главите на патниците во авионот, веднаш почнала паника (Видео)
"Ми се закануваат со смрт" - Манекенката се соочува со сериозни навреди поради нејзиниот изглед
Момчето кое живееше со кучиња низ улиците во Москва, денес е успешен маж
МАРКЕТИНГ ИМПРЕСУМ КОНТАКТ

© 2009-2019 НОВИНСКА АГЕНЦИЈА „ЖУРНАЛ“.
Димитрие Чуповски 4/2-11, Скопје, Република Македонија. Телефон: 02/3217-815
Сите права се задржани.
Овој материјал не смее да се складира, издава, емитува, препишува и повторно да се дистрибуира во каква било форма, без писмена дозвола од ЖУРНАЛ.
Секој упад и злоупотреба на интернет страницата на ЖУРНАЛ е казнив по членовите 251 и 251a од КЗ на Република Македонија.