МАКЕДОНИЈА РЕГИОН СВЕТ ЕКОНИМИЈА ХРОНИКА СПОРТ КУЛТУРА КОЛУМНИ TRENDING KITCHEN ШОУБИЗ ЗДРАВЈЕ ЗАНИМИЛИВОСТИ ТЕХНОЛОГИЈА АВТО
Момировски: Обвинителството и МВР да го разјаснат случајот со изборната апликација на..
Ако извисат претседателските, шефот на државата ќе се избира во Собрание или на избор..
Отсуството на судијата го одложи „Монструм“
Деркоски: Сѐ се одвива беспрекорно, спремни сме за изборите
Спорт
Паратичи раскажа како го обезбедил трансферот на Роналдо во Јуве

Паратичи раскажа како го обезбедил трансферот на Роналдо во Јуве

вторник, 12 февруари 2019, 16:09ч.   |   Xh.I.

Спортскиот директор на Јувентус, Фабио Паратичи раскажа како го договорил потпишувањето на договорот со Кристијано Роналдо.

“Кога игравме во Мадрид во Лигата на шампионите, агентот на Роналдо Жорже Мендеш дојде да разговара со мене. Обично така постапуваме со него. И му реков: „Кристијано е неверојатен“. Тој ме погледна и одговори: „Нема да поверувате, но Роналдо изјави дека би сакал да биде во Јувентус ако го напушти Реал Мадрид“, рече Паратичи за Gazzetta dello Sport.

„Мислев дека е шега. Потоа се сретнавме со Мендеш на аеродромот, за да разговараме за трансферот на Кансело, за што не требаше многу време. Мендеш даде до знаење дека е сериозен, потсетувајќи на разговорот за Роналдо. Рече дека Кристијано го напушта Мадрид. Тој рече дека Роналдо играл за Манчестер Јунајтед, за Реал Мадрид, само за големи тимови, со кои освоил титули. Тој истакна дека Кристијано не играл во Италија, па би сакал да биде во Јувентус, за да освои трофеи со нас. Мендеш додаде: „Толку плата, толку пари за трансфер“. Го замолив да поминат неколку дена“, заврши Паратичи.

© ЖУРНАЛ    ~36,12

НАЈЧИТАНИ ОД СПОРТ
Де Лихт воодушевен од потегот на Роналдо: Ни докажа дека е фудбалски предатор
Перез подготвил изненадување: Реал го нуди Модриќ за ѕвезда од Серија А!?
Абрамович си заминува од Лондон, најбогатиот Британец го купува Челзи за 3 милијарди евра!
Изненадувачка изјава по поразот од Барса: Солскјер процени колку летни засилувања му се потребни на Јунајтед
Рамос одржал кризен состанок со сите соиграчи, но посебно опоменал една ѕвезда!
Икер е фудбалски господин: Сите играчи на Порто лудо славеа, тој го тешеше расплаканиот трагичар на Рома
МАРКЕТИНГ ИМПРЕСУМ КОНТАКТ

© 2009-2019 НОВИНСКА АГЕНЦИЈА „ЖУРНАЛ“.
Димитрие Чуповски 4/2-11, Скопје, Република Македонија. Телефон: 02/3217-815
Сите права се задржани.
Овој материјал не смее да се складира, издава, емитува, препишува и повторно да се дистрибуира во каква било форма, без писмена дозвола од ЖУРНАЛ.
Секој упад и злоупотреба на интернет страницата на ЖУРНАЛ е казнив по членовите 251 и 251a од КЗ на Република Македонија.