МАКЕДОНИЈА РЕГИОН СВЕТ ЕКОНИМИЈА ХРОНИКА СПОРТ КУЛТУРА КОЛУМНИ TRENDING KITCHEN ШОУБИЗ ЗДРАВЈЕ ЗАНИМИЛИВОСТИ ТЕХНОЛОГИЈА АВТО
Момировски: Обвинителството и МВР да го разјаснат случајот со изборната апликација на..
Ако извисат претседателските, шефот на државата ќе се избира во Собрание или на избор..
Отсуството на судијата го одложи „Монструм“
Деркоски: Сѐ се одвива беспрекорно, спремни сме за изборите
Спорт
Рафа Бенитез: Денешниве судии појма немаат од фудбал

Рафа Бенитез: Денешниве судии појма немаат од фудбал

вторник, 12 февруари 2019, 15:09ч.   |   Xh.I.

Манчестер сити го нокаутираше Челси во големото дерби на „Итихад“, па по мечот почнаа шпекулациите дека Маурицио Сари ќе добие отказ, а веднаш почнаа да се споменуваат стратези кои може да го заменат на тренерското место.

Управата на Челси се надевала дека ќе може да го ангажира тренерот на Дерби и легенда на клубот, Френк Лампард, но очигледно такво нешто нема да се случи.

    „Обложувалниците често грешат. Јас ја следам ситуацијата во Челси и искрено жал ми е поради тоа што се случува. Но, Челси има тренер за кого имам високо мислење и според мене треба да остане во клубот. Во моментов не размислувам за враќање и сконцентриран сум на Дерби“, кажа Лампард.

 

© ЖУРНАЛ    ~36,12

НАЈЧИТАНИ ОД СПОРТ
Де Лихт воодушевен од потегот на Роналдо: Ни докажа дека е фудбалски предатор
Перез подготвил изненадување: Реал го нуди Модриќ за ѕвезда од Серија А!?
Абрамович си заминува од Лондон, најбогатиот Британец го купува Челзи за 3 милијарди евра!
Изненадувачка изјава по поразот од Барса: Солскјер процени колку летни засилувања му се потребни на Јунајтед
Рамос одржал кризен состанок со сите соиграчи, но посебно опоменал една ѕвезда!
Икер е фудбалски господин: Сите играчи на Порто лудо славеа, тој го тешеше расплаканиот трагичар на Рома
МАРКЕТИНГ ИМПРЕСУМ КОНТАКТ

© 2009-2019 НОВИНСКА АГЕНЦИЈА „ЖУРНАЛ“.
Димитрие Чуповски 4/2-11, Скопје, Република Македонија. Телефон: 02/3217-815
Сите права се задржани.
Овој материјал не смее да се складира, издава, емитува, препишува и повторно да се дистрибуира во каква било форма, без писмена дозвола од ЖУРНАЛ.
Секој упад и злоупотреба на интернет страницата на ЖУРНАЛ е казнив по членовите 251 и 251a од КЗ на Република Македонија.