МАКЕДОНИЈА РЕГИОН СВЕТ ЕКОНИМИЈА ХРОНИКА СПОРТ КУЛТУРА КОЛУМНИ TRENDING KITCHEN ШОУБИЗ ЗДРАВЈЕ ЗАНИМИЛИВОСТИ ТЕХНОЛОГИЈА АВТО
Момировски: Обвинителството и МВР да го разјаснат случајот со изборната апликација на..
Ако извисат претседателските, шефот на државата ќе се избира во Собрание или на избор..
Отсуството на судијата го одложи „Монструм“
Деркоски: Сѐ се одвива беспрекорно, спремни сме за изборите
Македонија
ВМРО-ДПМНЕ: Знамето на НАТО не го покрива криминалот на власта

ВМРО-ДПМНЕ: Знамето на НАТО не го покрива криминалот на власта

вторник, 12 февруари 2019, 15:11ч.   |   Xh.I.

ВМРО-ДПМНЕ реагираше на ставовите на премиерот Зоран Заев искажани денеска на церемонијата пред Владата. Партијата на Христијан Мицкоски смета дека поставувањето на знамето на НАТО не може го скрие криминалот и непотизмот на Владата. Според ВМРО, злото наречено Заев ќе заврши со организирање на предвремени парламентарни избори.

„За жал, како резултат на болеста на Заев за власт и криминализираната власт, денеска сме со згазен идентитет и отсуство на достоинство, а тоа набрзо ќе кулминира со неуспешна економија“, се вели во реакцијата на ВМРО-ДПМНЕ.

© ЖУРНАЛ    ~24,8

НАЈЧИТАНИ ОД МАКЕДОНИЈА
Михаил Трендафилов-Нанче: Преродбата почнува од Охрид, тоа не е случајно. Ќе работиме домаќински и чесно за да изгрее новото сонце на слободата!
Вајгл: Има една незгодна работа за Македонија, а тоа е дека за неа се зборува во пакет со Албанија
Галетановски: Не сум ја навредувал Сиљановска лично, не е моја вина што секој ден има нов гаф
Мајката и двете ќерки целосно изгореле, телото на таткото било изгорено до половина
Ќе се менуваат законите за вработените во јавниот сектор и административните службеници
Јахја Кемал: Секоја година пред уписите се шират невистини за нас
МАРКЕТИНГ ИМПРЕСУМ КОНТАКТ

© 2009-2019 НОВИНСКА АГЕНЦИЈА „ЖУРНАЛ“.
Димитрие Чуповски 4/2-11, Скопје, Република Македонија. Телефон: 02/3217-815
Сите права се задржани.
Овој материјал не смее да се складира, издава, емитува, препишува и повторно да се дистрибуира во каква било форма, без писмена дозвола од ЖУРНАЛ.
Секој упад и злоупотреба на интернет страницата на ЖУРНАЛ е казнив по членовите 251 и 251a од КЗ на Република Македонија.