МАКЕДОНИЈА РЕГИОН СВЕТ ЕКОНИМИЈА ХРОНИКА СПОРТ КУЛТУРА КОЛУМНИ TRENDING KITCHEN ШОУБИЗ ЗДРАВЈЕ ЗАНИМИЛИВОСТИ ТЕХНОЛОГИЈА АВТО
Момировски: Обвинителството и МВР да го разјаснат случајот со изборната апликација на..
Ако извисат претседателските, шефот на државата ќе се избира во Собрание или на избор..
Отсуството на судијата го одложи „Монструм“
Деркоски: Сѐ се одвива беспрекорно, спремни сме за изборите
Спорт
Дортмунд во сериозни проблеми пред средбата со Тотнем

Дортмунд во сериозни проблеми пред средбата со Тотнем

вторник, 12 февруари 2019, 15:10ч.   |   Xh.I.

Борусија Дортмунд утре го игра првиот меч од осминафиналето на Лигата на шампиони против Тотнем, а се очекува тоа да биде еден од најинтересните мечови во оваа фаза од натпреварувањето.

Германскиот клуб пред гостувањето во Лондон се наоѓа во сериозни проблеми, зашто нема да може да смета на неколку важни фудбалери.

Дортмунд на утрешниот меч нема да добие помош од Марко Ројс, Пако Алкасер, Џулијан Вајгл и Лукаш Пишчек.

Фудбалерите имаат проблеми со повреди, па уште не е познато кога ќе се вратат на теренот. Голем удар за „милионерите“ е тоа што не може да сметаат на Ројс, кој се повреди во германскиот куп против Вердер Бремен.

Од друга страна, Тотнем си има свои проблеми, зашто дуелот ќе го пропуштат Хари Кејн и Деле Али поради повреда.
 

© ЖУРНАЛ    ~30,10

НАЈЧИТАНИ ОД СПОРТ
Де Лихт воодушевен од потегот на Роналдо: Ни докажа дека е фудбалски предатор
Перез подготвил изненадување: Реал го нуди Модриќ за ѕвезда од Серија А!?
Абрамович си заминува од Лондон, најбогатиот Британец го купува Челзи за 3 милијарди евра!
Изненадувачка изјава по поразот од Барса: Солскјер процени колку летни засилувања му се потребни на Јунајтед
Рамос одржал кризен состанок со сите соиграчи, но посебно опоменал една ѕвезда!
Икер е фудбалски господин: Сите играчи на Порто лудо славеа, тој го тешеше расплаканиот трагичар на Рома
МАРКЕТИНГ ИМПРЕСУМ КОНТАКТ

© 2009-2019 НОВИНСКА АГЕНЦИЈА „ЖУРНАЛ“.
Димитрие Чуповски 4/2-11, Скопје, Република Македонија. Телефон: 02/3217-815
Сите права се задржани.
Овој материјал не смее да се складира, издава, емитува, препишува и повторно да се дистрибуира во каква било форма, без писмена дозвола од ЖУРНАЛ.
Секој упад и злоупотреба на интернет страницата на ЖУРНАЛ е казнив по членовите 251 и 251a од КЗ на Република Македонија.