МАКЕДОНИЈА РЕГИОН СВЕТ ЕКОНИМИЈА ХРОНИКА СПОРТ КУЛТУРА КОЛУМНИ TRENDING KITCHEN ШОУБИЗ ЗДРАВЈЕ ЗАНИМИЛИВОСТИ ТЕХНОЛОГИЈА АВТО
Дете и возрасен заболени од морбили во тешка состојба
Лица блиски на функционерите ќе даваат откази од работа
Филипче: Студентите кои завршиле Медицински факултет ќе добијат можност за практична ..
Ибраими: Штетата во „Титаник 2″ е 413 евра
Шоубиз
Беше главен заводник во „Семејно богатство“, а вака денес изгледа познатиот Кокан

Беше главен заводник во „Семејно богатство“, а вака денес изгледа познатиот Кокан

вторник, 12 февруари 2019, 13:57ч.   |   L.E.

 Актерот Александар Дуниќ стана популарен со улогите во серијата „Среќни луѓе“, „Пристигнуваат долари“, но жените најмногу го препознаваат по улогата на Кокан во „Семејно богатство“.

Кокан заедно со Биса беа задоложени за највеселите моменти на ТВ екраните. Тој беше пациент на кој жената му фрли киселина во очите поради љубовница, а Биса беше медицинска сестра која сакаше вистинска љубов.

Дуниќ завршил Академија за глума во Нови Сад, а стана популарен во 1993 година со улогата на доктор Горан во серијата „Среќни луѓе“.
Актерот се посветил на театарот и привремени телевизиски улоги, а тој е еден од актерите кој немал филмска улога.

Тој е во брак со новинарката и актерката Драгана Литричин со која го има синот Душан.

© ЖУРНАЛ    ~36,12

НАЈЧИТАНИ ОД ШОУБИЗ
Рада Манојловиќ во Скопје: Пејачката била гостинка на Шенки Версаче! (Фото)
Ми го уништи животот, Душко веќе не ми верува: И се распаѓа бракот на Карлеуша
Македонската водителка ги покажа новите силикони во бикини (Фoto)
ТВ водителката Бојана Скендеровски му останала должна голема сума на пари на екс сопругот Огнен!
Нови детали за порно аферата на Карлеуша: Пејачката пред своите ќерки Врањеш го претставувала како доктор? (Фото)
И Дара Бубамара ја прокоментира порно аферата на Јелена Карлеуша
МАРКЕТИНГ ИМПРЕСУМ КОНТАКТ

© 2009-2019 НОВИНСКА АГЕНЦИЈА „ЖУРНАЛ“.
Димитрие Чуповски 4/2-11, Скопје, Република Македонија. Телефон: 02/3217-815
Сите права се задржани.
Овој материјал не смее да се складира, издава, емитува, препишува и повторно да се дистрибуира во каква било форма, без писмена дозвола од ЖУРНАЛ.
Секој упад и злоупотреба на интернет страницата на ЖУРНАЛ е казнив по членовите 251 и 251a од КЗ на Република Македонија.