МАКЕДОНИЈА РЕГИОН СВЕТ ЕКОНИМИЈА ХРОНИКА СПОРТ КУЛТУРА КОЛУМНИ TRENDING KITCHEN ШОУБИЗ ЗДРАВЈЕ ЗАНИМИЛИВОСТИ ТЕХНОЛОГИЈА АВТО
Јонкер за МИА: Набљудувачите ќе бидат рамномерно распоредени низ државата
Сите претседатели на Република Македонија
Канцеларијата на Хелсиншкиот комитет утре ќе биде отворена за граѓаните
ДИК: Гласањето на затворениците, болните и дијспората се одвива без проблеми
Здравје
Салата со која ќе ги намалите токсините и ќе ги стопите мастите

Салата со која ќе ги намалите токсините и ќе ги стопите мастите

вторник, 12 февруари 2019, 13:19ч.   |   L.E.

Освежете се со салатата која може да замени цел оброк и е многу хранлива и вкусна. Најдобро од се: ќе го исчисти вашиот организам од токсини и ќе ги стопи мастите.

Основните компоненти на салатата го збогатуваат организмот со витамини и минерали, исполнети се со влакна и пектин.

Благодарение на тоа, ова здраво јадење придонесува за ефикасно чистење на цревата. Со самото тоа, поради исфрлувањето на фекалните наслаги се намалува и телесната тежина.

Но, тоа не е се, со самото заменување на еден оброк со оваа салата, сигурно ќе ја намалите тежината.

За нејзина подготовка ви се потребни, зелка, цвекло, морков, зелена салата, лимонов сок и масло.

Изрендајте ги производите или ситно исецкајте ги и зачинете ги со малку масло (се препорачува ленено или маслиново) и половина цеден лимон.

Уживајте во оваа витаминска бомбa./курир.мк 

© ЖУРНАЛ    ~43,15

НАЈЧИТАНИ ОД ЗДРАВЈЕ
Ако ви се заглави коска од риба во грлото, веднаш направете го ова
Грешки кои ги правите со витамините, а за кои не сте ни свесни
Први симптоми за рак на дебело црево
Најдобар детокс на организмот: Го отстранува салото од стомакот и чисти од сите токсини!
Нов магичен коктел за диета: Со само 4 состојки до совршена тежина
Симптоми кои покажуваат дека телото ви е полно со токсини
МАРКЕТИНГ ИМПРЕСУМ КОНТАКТ

© 2009-2019 НОВИНСКА АГЕНЦИЈА „ЖУРНАЛ“.
Димитрие Чуповски 4/2-11, Скопје, Република Македонија. Телефон: 02/3217-815
Сите права се задржани.
Овој материјал не смее да се складира, издава, емитува, препишува и повторно да се дистрибуира во каква било форма, без писмена дозвола од ЖУРНАЛ.
Секој упад и злоупотреба на интернет страницата на ЖУРНАЛ е казнив по членовите 251 и 251a од КЗ на Република Македонија.