МАКЕДОНИЈА РЕГИОН СВЕТ ЕКОНИМИЈА ХРОНИКА СПОРТ КУЛТУРА КОЛУМНИ TRENDING KITCHEN ШОУБИЗ ЗДРАВЈЕ ЗАНИМИЛИВОСТИ ТЕХНОЛОГИЈА АВТО
МВР е подготвено да обезбеди безбедна атмосфера за време на гласањето, тврди Спасовск..
Филипче: Процентот на вакцинирани деца уште е мал, особено надвор од Скопје
Панајотис Колокатис: Семејството Parkland Hospitality Group постојано расте
ВМРО-ДПМНЕ: СДСМ е партија што спроведе селективна амнестија и лицемерно е да зборува..
Технологија
Samsung на 20. февруари во Сан Франциско ќе го претстави Galaxy Fold

Samsung на 20. февруари во Сан Франциско ќе го претстави Galaxy Fold

вторник, 12 февруари 2019, 13:14ч.   |   L.E.

Кон крајот на ноември, Samsung го најави свој паметен телефон со екран на свиткување, а овие денови и официјално потврди дека на 20. февруари ќе го претстави на Unpacked настанот, што ќе се одржи во Сан Франциско.

Galaxy Fold би требало да биде претставен на 20. февруари, заедно со Galaxy S10 серијата паметни телефони.

На својот официјален Twitter профил, Samsung објави видео со порака дека иднината на мобилната индустрија ќе биде разоткриена на 20. февруари, 2019. година. Деталите за уредот во видеото не се обелоденети, но би требало да има два дисплеја.
Еден од нив би имал димензии од 4,58 инчи, додека вториот, односно расклопениот, би требало да биде со големина од 7,3 инчи. Форматот на помалиот екран ќе изнесува 21:9 со резолуција од 1960 x 480 пиксели, додека поголемиот дисплеј ќе има формат 4:2:3 со резолуција 2152×1536 пиксели.

© ЖУРНАЛ    ~33,11

НАЈЧИТАНИ ОД ТЕХНОЛОГИЈА
Како да откриете кој ве пребарува на интернет?
Фејсбук Месинџер ќе се враќа во главната апликација
Плејстејшн 5 ќе биде нешто досега невидено!
Вибер воведе нова услуга: Многу е корисна, но не е бесплатна
Доминација на кинеските компании: Ова се најбрзите паметни телефони во светот
Снабдувачот на Apple, Corning развива свитливо стакло за смартфони
МАРКЕТИНГ ИМПРЕСУМ КОНТАКТ

© 2009-2019 НОВИНСКА АГЕНЦИЈА „ЖУРНАЛ“.
Димитрие Чуповски 4/2-11, Скопје, Република Македонија. Телефон: 02/3217-815
Сите права се задржани.
Овој материјал не смее да се складира, издава, емитува, препишува и повторно да се дистрибуира во каква било форма, без писмена дозвола од ЖУРНАЛ.
Секој упад и злоупотреба на интернет страницата на ЖУРНАЛ е казнив по членовите 251 и 251a од КЗ на Република Македонија.