МАКЕДОНИЈА РЕГИОН СВЕТ ЕКОНИМИЈА ХРОНИКА СПОРТ КУЛТУРА КОЛУМНИ TRENDING KITCHEN ШОУБИЗ ЗДРАВЈЕ ЗАНИМИЛИВОСТИ ТЕХНОЛОГИЈА АВТО
Момировски: Обвинителството и МВР да го разјаснат случајот со изборната апликација на..
Ако извисат претседателските, шефот на државата ќе се избира во Собрание или на избор..
Отсуството на судијата го одложи „Монструм“
Деркоски: Сѐ се одвива беспрекорно, спремни сме за изборите
Спорт
Марсело: Кристијано ми недостасува, Бејл се уште не знае шпански

Марсело: Кристијано ми недостасува, Бејл се уште не знае шпански

вторник, 12 февруари 2019, 13:13ч.   |   Xh.I.

Дефанзивецот на Реал Мадрид, Марсело откри кои поранешни соиграчи му недостасуваат во Мадрид и направи изненадувачко откритие за крилото на „белите“ Герет Бејл. Излегува дека за 6 години во Шпанија, Велшкиот репрезентативец не сепотрудил да научи шпански јазик.

„Бев во многу добри односи со Кристијано, неговото семејство и неговата девојка. Игравме заедно 9 години и нормално е сега да ми недостасува. Ме растажи и заминувањето на Кико Касиља (тој премина во Лидс – н.з.), чие шкафче во соблекувалната беше до моето. Секој ден го прашував: „Еј, Кико, како оди?“. А сега нема со кој да си муабетам, никој нема да одговори“, изјави Марсело, цитиран од „Marca“.

„Од другата страна е шкафчето на Бејл, но тој не зборува шпански, тој знае само англиски, па ние комуницираме со гестови“, додаде Бразилецот.

Како што е познато, Бејл се пресели во Мадрид од Тотенхем во 2013 година. Марсело е во клубот од 2007 година

© ЖУРНАЛ    ~36,12

НАЈЧИТАНИ ОД СПОРТ
Де Лихт воодушевен од потегот на Роналдо: Ни докажа дека е фудбалски предатор
Перез подготвил изненадување: Реал го нуди Модриќ за ѕвезда од Серија А!?
Абрамович си заминува од Лондон, најбогатиот Британец го купува Челзи за 3 милијарди евра!
Изненадувачка изјава по поразот од Барса: Солскјер процени колку летни засилувања му се потребни на Јунајтед
Рамос одржал кризен состанок со сите соиграчи, но посебно опоменал една ѕвезда!
Икер е фудбалски господин: Сите играчи на Порто лудо славеа, тој го тешеше расплаканиот трагичар на Рома
МАРКЕТИНГ ИМПРЕСУМ КОНТАКТ

© 2009-2019 НОВИНСКА АГЕНЦИЈА „ЖУРНАЛ“.
Димитрие Чуповски 4/2-11, Скопје, Република Македонија. Телефон: 02/3217-815
Сите права се задржани.
Овој материјал не смее да се складира, издава, емитува, препишува и повторно да се дистрибуира во каква било форма, без писмена дозвола од ЖУРНАЛ.
Секој упад и злоупотреба на интернет страницата на ЖУРНАЛ е казнив по членовите 251 и 251a од КЗ на Република Македонија.