МАКЕДОНИЈА РЕГИОН СВЕТ ЕКОНИМИЈА ХРОНИКА СПОРТ КУЛТУРА КОЛУМНИ TRENDING KITCHEN ШОУБИЗ ЗДРАВЈЕ ЗАНИМИЛИВОСТИ ТЕХНОЛОГИЈА АВТО
Момировски: Обвинителството и МВР да го разјаснат случајот со изборната апликација на..
Ако извисат претседателските, шефот на државата ќе се избира во Собрание или на избор..
Отсуството на судијата го одложи „Монструм“
Деркоски: Сѐ се одвива беспрекорно, спремни сме за изборите
Спорт
Јунајтед влезе во битката за Рабио

Јунајтед влезе во битката за Рабио

вторник, 12 февруари 2019, 13:12ч.   |   Xh.I.

Фудбалерот на Пари Сен Жермен, Адриен Рабин може да премине во Манчестер Јунајтед. Според AS, 23-годишниот Французин е главната трансфер цел на „црвените ѓаволи“.

Договорот на Рабио со ПСЖ истекува летото. Тој ги одбил сите понуди досега од Парискиот клуб.

Долго време Барселона се сметаше за главен кандидат за Французинот, но каталонскиот клуб реши да се откаже од идејата за привлекување на Рабио по аквизицијата на Френки де Јонг од Ајакс.

Интерес кон Адриен има од Јувентус, Баерн (Минхен), Ливерпул, Арсенал и Тотенхем.

Во тековната сезона, Рабио играше во 20 меча за ПСЖ и постигна 2 гола.

© ЖУРНАЛ    ~27,9

НАЈЧИТАНИ ОД СПОРТ
Де Лихт воодушевен од потегот на Роналдо: Ни докажа дека е фудбалски предатор
Перез подготвил изненадување: Реал го нуди Модриќ за ѕвезда од Серија А!?
Абрамович си заминува од Лондон, најбогатиот Британец го купува Челзи за 3 милијарди евра!
Изненадувачка изјава по поразот од Барса: Солскјер процени колку летни засилувања му се потребни на Јунајтед
Рамос одржал кризен состанок со сите соиграчи, но посебно опоменал една ѕвезда!
Икер е фудбалски господин: Сите играчи на Порто лудо славеа, тој го тешеше расплаканиот трагичар на Рома
МАРКЕТИНГ ИМПРЕСУМ КОНТАКТ

© 2009-2019 НОВИНСКА АГЕНЦИЈА „ЖУРНАЛ“.
Димитрие Чуповски 4/2-11, Скопје, Република Македонија. Телефон: 02/3217-815
Сите права се задржани.
Овој материјал не смее да се складира, издава, емитува, препишува и повторно да се дистрибуира во каква било форма, без писмена дозвола од ЖУРНАЛ.
Секој упад и злоупотреба на интернет страницата на ЖУРНАЛ е казнив по членовите 251 и 251a од КЗ на Република Македонија.