МАКЕДОНИЈА РЕГИОН СВЕТ ЕКОНИМИЈА ХРОНИКА СПОРТ КУЛТУРА КОЛУМНИ TRENDING KITCHEN ШОУБИЗ ЗДРАВЈЕ ЗАНИМИЛИВОСТИ ТЕХНОЛОГИЈА АВТО
МВР е подготвено да обезбеди безбедна атмосфера за време на гласањето, тврди Спасовск..
Филипче: Процентот на вакцинирани деца уште е мал, особено надвор од Скопје
Панајотис Колокатис: Семејството Parkland Hospitality Group постојано расте
ВМРО-ДПМНЕ: СДСМ е партија што спроведе селективна амнестија и лицемерно е да зборува..
Спорт
Алонсо го тестира Мекларен

Алонсо го тестира Мекларен

вторник, 12 февруари 2019, 11:50ч.   |   Xh.I.

Алонсо го помина викендот во седиштето на тимот во Вокинг, тестирајќи заедно со новите возачи Карлос Саинс и Лендо Норис.

Фернандо Алонсо викендов го тестираше болидот на Мекларен во пресрет на новата сезона, само четири месеци откако најави дека се повлекува од настап во Формула 1.

Алонсо во предсезонското тестирање работи заедно со новите возачи на Мекларен, Карлос Саинс и Ландо Норис.

Шефот на Мекларен Зак Браун, најави дека Алонсо ќе му помогне на тимот во зимското тестирање, но тоа е доволен мотив за да се подгреат надежите дека двократниот светски првак одново може да го видиме во Ф1.

Шпанецот е во трка по тројната круна и му е потребна победа на Индианаполис 500 за да стане вториот возач по Грахам Хил на кој му успеало тоа.

© ЖУРНАЛ    ~21,7

НАЈЧИТАНИ ОД СПОРТ
Де Лихт воодушевен од потегот на Роналдо: Ни докажа дека е фудбалски предатор
Перез подготвил изненадување: Реал го нуди Модриќ за ѕвезда од Серија А!?
Абрамович си заминува од Лондон, најбогатиот Британец го купува Челзи за 3 милијарди евра!
Изненадувачка изјава по поразот од Барса: Солскјер процени колку летни засилувања му се потребни на Јунајтед
Рамос одржал кризен состанок со сите соиграчи, но посебно опоменал една ѕвезда!
Икер е фудбалски господин: Сите играчи на Порто лудо славеа, тој го тешеше расплаканиот трагичар на Рома
МАРКЕТИНГ ИМПРЕСУМ КОНТАКТ

© 2009-2019 НОВИНСКА АГЕНЦИЈА „ЖУРНАЛ“.
Димитрие Чуповски 4/2-11, Скопје, Република Македонија. Телефон: 02/3217-815
Сите права се задржани.
Овој материјал не смее да се складира, издава, емитува, препишува и повторно да се дистрибуира во каква било форма, без писмена дозвола од ЖУРНАЛ.
Секој упад и злоупотреба на интернет страницата на ЖУРНАЛ е казнив по членовите 251 и 251a од КЗ на Република Македонија.