МАКЕДОНИЈА РЕГИОН СВЕТ ЕКОНИМИЈА ХРОНИКА СПОРТ КУЛТУРА КОЛУМНИ TRENDING KITCHEN ШОУБИЗ ЗДРАВЈЕ ЗАНИМИЛИВОСТИ ТЕХНОЛОГИЈА АВТО
Дете и возрасен заболени од морбили во тешка состојба
Лица блиски на функционерите ќе даваат откази од работа
Филипче: Студентите кои завршиле Медицински факултет ќе добијат можност за практична ..
Ибраими: Штетата во „Титаник 2″ е 413 евра
Регион
Харадинај: Непријател е секој кој ќе го отвори прашањето на границите

Харадинај: Непријател е секој кој ќе го отвори прашањето на границите

вторник, 12 февруари 2019, 11:49ч.   |   Z.H.

 Косовскиот премиер Рамуш Харадинај изјави дека прашањето на корекција на границите на Косово му одговара само на рускиот претседател Владимир Путин.

Тој истакна дека секој што ќе го отвори прашањето на границите ќе го смета за непријател на албанскиот народ. Тој ова го кажа вчера во Дечани, каде разговарал со албански семејства, пренесуваат приштинските портали.
 
Харадинај повтори и дека царините од 100 отсто на стоката од Србија и БиХ нема да бидат укинати сѐ додека Белград не ја признае косовската независност, и додаде дека царините не го попречуваат финалниот договор со Белград.

© ЖУРНАЛ    ~24,8

НАЈЧИТАНИ ОД РЕГИОН
Најсрамниот момент од пречекот на Владимир Путин во Белград
Нова порно афера ја тресе Србија: Девојки со џоинт ја снимаат другарката додека има секс - на масата дрога и пари
Дрецун: Мора да прифатиме дека голема Албанија ќе биде создадена
Србите спремаат спектакуларен дочек на Путин - пред храмот ќе се соберат 70.000 луѓе
Гром удри во авион кој сообраќал од Келн за Солун
Починаа двајца познати актери од Хрватска и Србија
МАРКЕТИНГ ИМПРЕСУМ КОНТАКТ

© 2009-2019 НОВИНСКА АГЕНЦИЈА „ЖУРНАЛ“.
Димитрие Чуповски 4/2-11, Скопје, Република Македонија. Телефон: 02/3217-815
Сите права се задржани.
Овој материјал не смее да се складира, издава, емитува, препишува и повторно да се дистрибуира во каква било форма, без писмена дозвола од ЖУРНАЛ.
Секој упад и злоупотреба на интернет страницата на ЖУРНАЛ е казнив по членовите 251 и 251a од КЗ на Република Македонија.