МАКЕДОНИЈА РЕГИОН СВЕТ ЕКОНИМИЈА ХРОНИКА СПОРТ КУЛТУРА КОЛУМНИ TRENDING KITCHEN ШОУБИЗ ЗДРАВЈЕ ЗАНИМИЛИВОСТИ ТЕХНОЛОГИЈА АВТО
МВР е подготвено да обезбеди безбедна атмосфера за време на гласањето, тврди Спасовск..
Филипче: Процентот на вакцинирани деца уште е мал, особено надвор од Скопје
Панајотис Колокатис: Семејството Parkland Hospitality Group постојано расте
ВМРО-ДПМНЕ: СДСМ е партија што спроведе селективна амнестија и лицемерно е да зборува..
Спорт
Пепе е голем оптимист: Порто цели кон финалето на ЛШ

Пепе е голем оптимист: Порто цели кон финалето на ЛШ

вторник, 12 февруари 2019, 10:05ч.   |   Xh.I.

Искусниот Пепе се врати во старата средина во екипата на Порто, тим кој во осминафиналето на Лигата на шампионите ќе се соочи со Рома.

Дефанзивецот верува дека тој и соиграчите можат да ја минат оваа пречка, односно нивната цел во оваа натпреварување е да дојдат до финалето, поточно до мечот за титула.

-Најважната работа е тимскиот дух. Ќе направиме се да победиме. Ќе се обидеме и ќе му помогнеме на Порто да дојде до финалето на ЛШ. Да се игра во ЛШ е секогаш посебно, особено за Порто бидејќи благодарение на него сум тоа што сум. Среќен сум што играм натпревари во овој дрес, -порача Бразилецот со португалски пасош.

© ЖУРНАЛ    ~30,10

НАЈЧИТАНИ ОД СПОРТ
Де Лихт воодушевен од потегот на Роналдо: Ни докажа дека е фудбалски предатор
Перез подготвил изненадување: Реал го нуди Модриќ за ѕвезда од Серија А!?
Абрамович си заминува од Лондон, најбогатиот Британец го купува Челзи за 3 милијарди евра!
Изненадувачка изјава по поразот од Барса: Солскјер процени колку летни засилувања му се потребни на Јунајтед
Рамос одржал кризен состанок со сите соиграчи, но посебно опоменал една ѕвезда!
Икер е фудбалски господин: Сите играчи на Порто лудо славеа, тој го тешеше расплаканиот трагичар на Рома
МАРКЕТИНГ ИМПРЕСУМ КОНТАКТ

© 2009-2019 НОВИНСКА АГЕНЦИЈА „ЖУРНАЛ“.
Димитрие Чуповски 4/2-11, Скопје, Република Македонија. Телефон: 02/3217-815
Сите права се задржани.
Овој материјал не смее да се складира, издава, емитува, препишува и повторно да се дистрибуира во каква било форма, без писмена дозвола од ЖУРНАЛ.
Секој упад и злоупотреба на интернет страницата на ЖУРНАЛ е казнив по членовите 251 и 251a од КЗ на Република Македонија.