МАКЕДОНИЈА РЕГИОН СВЕТ ЕКОНИМИЈА ХРОНИКА СПОРТ КУЛТУРА КОЛУМНИ TRENDING KITCHEN ШОУБИЗ ЗДРАВЈЕ ЗАНИМИЛИВОСТИ ТЕХНОЛОГИЈА АВТО
Беља и Демири осудени на 19 години затвор за убиството на Саздо
ВМРО-ДПМНЕ: Сиљановска победи во 47 општини, СДСМ и коалицијата од 30 партии се пораз..
ЕУ повикува на излезност во вториот круг од изборите
Изборите добро спроведени, сé уште се потребни реформи на изборното законодавств..
Спорт
Марсело: Ако Реал не ме сака, нека ми плати….

Марсело: Ако Реал не ме сака, нека ми плати….

вторник, 12 февруари 2019, 10:04ч.   |   Xh.I.

Марсело го привлече вниманието на комплетната јавност на Пиринеите со ексклузивното интервју кое го направи за бразилскиот медиум „Еспорте Интеративо“, бидејќи левиот бек на Реал Мадрид опфати теми од приватниот живот, но и за актуелната ситуација на која не е баш навикнат.

Искусниот лев бек одговори на „злите јазици“ и на шпекулациите дека е здебелен седум килограми, но исто така опфати и едно прашање кое е навистина сензибилно со оглед на тоа колку многу го сака Реал Мадрид. Марсело во овој момент се соочува со најкомплексната ситуација во тимот бидејќи го загуби стартерското место од Регилон, па многумина сметаат дека ова може да биде негова последна сезона на „Сантијаго Бернабеу“.

– Ако Реал Мадрид не ме сака, нека ми платат и се ќе биде решено. Јас верувам во себе, верувам во мојата работа, но ако дојде денот кога Реал Мадрид повеќе нема да ме сака во својот тим, јас ќе си заминам. Ќе ми биде жал, но ќе заминам, – порачува Марсело и додава.

– Тешко е постојано да бидете на највисоко ниво. Сега сум малку подоле од моето најдобро ниво, но во цела моја кариера сум имал подеми и падови. Сепак, секогаш се обидувам да имам добра линија. Оваа сезона имав три повреди, а сега само потребно е да играм за да се вратам во мојата стандардна форма и да ми се врати самодовербата, – додава Бразилецот.

© ЖУРНАЛ    ~88,30

НАЈЧИТАНИ ОД СПОРТ
Де Лихт воодушевен од потегот на Роналдо: Ни докажа дека е фудбалски предатор
Перез подготвил изненадување: Реал го нуди Модриќ за ѕвезда од Серија А!?
Абрамович си заминува од Лондон, најбогатиот Британец го купува Челзи за 3 милијарди евра!
Изненадувачка изјава по поразот од Барса: Солскјер процени колку летни засилувања му се потребни на Јунајтед
Рамос одржал кризен состанок со сите соиграчи, но посебно опоменал една ѕвезда!
Икер е фудбалски господин: Сите играчи на Порто лудо славеа, тој го тешеше расплаканиот трагичар на Рома
МАРКЕТИНГ ИМПРЕСУМ КОНТАКТ

© 2009-2019 НОВИНСКА АГЕНЦИЈА „ЖУРНАЛ“.
Димитрие Чуповски 4/2-11, Скопје, Република Македонија. Телефон: 02/3217-815
Сите права се задржани.
Овој материјал не смее да се складира, издава, емитува, препишува и повторно да се дистрибуира во каква било форма, без писмена дозвола од ЖУРНАЛ.
Секој упад и злоупотреба на интернет страницата на ЖУРНАЛ е казнив по членовите 251 и 251a од КЗ на Република Македонија.