МАКЕДОНИЈА РЕГИОН СВЕТ ЕКОНИМИЈА ХРОНИКА СПОРТ КУЛТУРА КОЛУМНИ TRENDING KITCHEN ШОУБИЗ ЗДРАВЈЕ ЗАНИМИЛИВОСТИ ТЕХНОЛОГИЈА АВТО
Јонкер за МИА: Набљудувачите ќе бидат рамномерно распоредени низ државата
Сите претседатели на Република Македонија
Канцеларијата на Хелсиншкиот комитет утре ќе биде отворена за граѓаните
ДИК: Гласањето на затворениците, болните и дијспората се одвива без проблеми
Спорт
УЕФА го промени главниот судија за натпреварот Ајакс – Реал Мадрид

УЕФА го промени главниот судија за натпреварот Ајакс – Реал Мадрид

вторник, 12 февруари 2019, 10:03ч.   |   Xh.I.

Реал Мадрид утре ќе го одигра првиот натпревар во осминафиналето на ЛШ против Ајакс.

Овој натпревар требаше да го суди Шимон Марчињак, но УЕФА на два дена пред натпреварот го промени главниот судија за овој натпревар и го постави Словенецот Дамир Скомина за главен арбитар.

Скомина осум пати му судел на Реал, а Кралевите имаат добар скор од шест победи и два порази.

Словенецот му судеше на Реал во осминафиналето пред две години на Бернабеу кога тимот од Мадрид победи со 3:1. Двата натпревари во кои Реал загуби кога Скомина бил главен судија беа против германски клубови, певиот пат во 2014. година кога Реал загуби од Дортмунд со 2:0, а вториот пат во 2015. година кога Шалке славеше на Бернабеу со 4:3. Словенецот му судеше на Реал во осминафиналето пред две години на Бернабеу кога тимот од Мадрид победи со 3:1.

© ЖУРНАЛ    ~51,17

НАЈЧИТАНИ ОД СПОРТ
Де Лихт воодушевен од потегот на Роналдо: Ни докажа дека е фудбалски предатор
Перез подготвил изненадување: Реал го нуди Модриќ за ѕвезда од Серија А!?
Абрамович си заминува од Лондон, најбогатиот Британец го купува Челзи за 3 милијарди евра!
Изненадувачка изјава по поразот од Барса: Солскјер процени колку летни засилувања му се потребни на Јунајтед
Рамос одржал кризен состанок со сите соиграчи, но посебно опоменал една ѕвезда!
Икер е фудбалски господин: Сите играчи на Порто лудо славеа, тој го тешеше расплаканиот трагичар на Рома
МАРКЕТИНГ ИМПРЕСУМ КОНТАКТ

© 2009-2019 НОВИНСКА АГЕНЦИЈА „ЖУРНАЛ“.
Димитрие Чуповски 4/2-11, Скопје, Република Македонија. Телефон: 02/3217-815
Сите права се задржани.
Овој материјал не смее да се складира, издава, емитува, препишува и повторно да се дистрибуира во каква било форма, без писмена дозвола од ЖУРНАЛ.
Секој упад и злоупотреба на интернет страницата на ЖУРНАЛ е казнив по членовите 251 и 251a од КЗ на Република Македонија.