МАКЕДОНИЈА РЕГИОН СВЕТ ЕКОНИМИЈА ХРОНИКА СПОРТ КУЛТУРА КОЛУМНИ TRENDING KITCHEN ШОУБИЗ ЗДРАВЈЕ ЗАНИМИЛИВОСТИ ТЕХНОЛОГИЈА АВТО
МВР е подготвено да обезбеди безбедна атмосфера за време на гласањето, тврди Спасовск..
Филипче: Процентот на вакцинирани деца уште е мал, особено надвор од Скопје
Панајотис Колокатис: Семејството Parkland Hospitality Group постојано расте
ВМРО-ДПМНЕ: СДСМ е партија што спроведе селективна амнестија и лицемерно е да зборува..
Спорт
Арон Ремзи е нов фудбалер на Јувентус!

Арон Ремзи е нов фудбалер на Јувентус!

вторник, 12 февруари 2019, 10:02ч.   |   Xh.I.

Откако подолго време се поврзуваше со трансфер во Јувентус, торинскиот клуб синоќа и официјално потврди – Арон Ремзи е нов фудбалер на Бјанконерите.

Арон Ремзи во Торино пристигнува како слободен играч, со оглед на тоа што неговиот актуелен договор со Арсенал му истекува по крајот на оваа сезона.

Велшанецот и Јувентус синоќа и официјално постигнаа договор, а фудбалерот на Арсенал ќе се пресели во торинскиот клуб по завршувањето на сезоната. Наводно, Ремзи во Јувентус ќе заработува дури 400 илјади евра неделно, со што ќе стане најплатениот британски фудбалер.

Ремзи оваа сезона настапи на 30 натпреварии за Топчиите на кои што постигна три погодоци и додаде седум асистенции.

 

© ЖУРНАЛ    ~36,12

НАЈЧИТАНИ ОД СПОРТ
Де Лихт воодушевен од потегот на Роналдо: Ни докажа дека е фудбалски предатор
Перез подготвил изненадување: Реал го нуди Модриќ за ѕвезда од Серија А!?
Абрамович си заминува од Лондон, најбогатиот Британец го купува Челзи за 3 милијарди евра!
Изненадувачка изјава по поразот од Барса: Солскјер процени колку летни засилувања му се потребни на Јунајтед
Рамос одржал кризен состанок со сите соиграчи, но посебно опоменал една ѕвезда!
Икер е фудбалски господин: Сите играчи на Порто лудо славеа, тој го тешеше расплаканиот трагичар на Рома
МАРКЕТИНГ ИМПРЕСУМ КОНТАКТ

© 2009-2019 НОВИНСКА АГЕНЦИЈА „ЖУРНАЛ“.
Димитрие Чуповски 4/2-11, Скопје, Република Македонија. Телефон: 02/3217-815
Сите права се задржани.
Овој материјал не смее да се складира, издава, емитува, препишува и повторно да се дистрибуира во каква било форма, без писмена дозвола од ЖУРНАЛ.
Секој упад и злоупотреба на интернет страницата на ЖУРНАЛ е казнив по членовите 251 и 251a од КЗ на Република Македонија.