МАКЕДОНИЈА РЕГИОН СВЕТ ЕКОНИМИЈА ХРОНИКА СПОРТ КУЛТУРА КОЛУМНИ TRENDING KITCHEN ШОУБИЗ ЗДРАВЈЕ ЗАНИМИЛИВОСТИ ТЕХНОЛОГИЈА АВТО
Јонкер за МИА: Набљудувачите ќе бидат рамномерно распоредени низ државата
Сите претседатели на Република Македонија
Канцеларијата на Хелсиншкиот комитет утре ќе биде отворена за граѓаните
ДИК: Гласањето на затворениците, болните и дијспората се одвива без проблеми
Спорт
Тухел бара план Д

Тухел бара план Д

понеделник, 11 февруари 2019, 09:40ч.   |   Xh.I.

Тренерот на Пари Сен Жермен, Томас Тухел, има сериозни проблеми, во пресрет на првиот осмина-финален натпревар во Лигата на шампионите, против Манчестер Јунајтед.

Тројца од четворицата главни играчи нема да бидат во тимот што ќе настапи против „црвените ѓаволи“. Покрај Марко Верати и Нејмар за кои беше извесно дека нема да играат, Тухел остана и без Единсон Кавани. Уругваецот се повреди во финишот на првото полувреме на натпреварот против Бордо.

Германскиот тренер рекол дека за Јунајтед ќе му треба план Д.

„Без Нејмар, веројатно и без Марко и Единсон, итно ми е потребен план Д. Не можам толку однапред да размислувам. Мораме да се занимаваме со играта на Манчестер, да останеме мирни и да сме полни со самодоверба. Мојот став е јасен за мечот со Манчестер Јунајтед неопходно е да ги имам најдобрите играчи, каков што тоа беше случај против Ливерпул или против Црвена ѕвезда“, рекол Тухал.

Пари Сен Жермен утре ќе му гостуваат на Манчетсер Јунајтед.

© ЖУРНАЛ    ~54,18

НАЈЧИТАНИ ОД СПОРТ
Де Лихт воодушевен од потегот на Роналдо: Ни докажа дека е фудбалски предатор
Перез подготвил изненадување: Реал го нуди Модриќ за ѕвезда од Серија А!?
Абрамович си заминува од Лондон, најбогатиот Британец го купува Челзи за 3 милијарди евра!
Изненадувачка изјава по поразот од Барса: Солскјер процени колку летни засилувања му се потребни на Јунајтед
Рамос одржал кризен состанок со сите соиграчи, но посебно опоменал една ѕвезда!
Икер е фудбалски господин: Сите играчи на Порто лудо славеа, тој го тешеше расплаканиот трагичар на Рома
МАРКЕТИНГ ИМПРЕСУМ КОНТАКТ

© 2009-2019 НОВИНСКА АГЕНЦИЈА „ЖУРНАЛ“.
Димитрие Чуповски 4/2-11, Скопје, Република Македонија. Телефон: 02/3217-815
Сите права се задржани.
Овој материјал не смее да се складира, издава, емитува, препишува и повторно да се дистрибуира во каква било форма, без писмена дозвола од ЖУРНАЛ.
Секој упад и злоупотреба на интернет страницата на ЖУРНАЛ е казнив по членовите 251 и 251a од КЗ на Република Македонија.