МАКЕДОНИЈА РЕГИОН СВЕТ ЕКОНИМИЈА ХРОНИКА СПОРТ КУЛТУРА КОЛУМНИ TRENDING KITCHEN ШОУБИЗ ЗДРАВЈЕ ЗАНИМИЛИВОСТИ ТЕХНОЛОГИЈА АВТО
Јонкер за МИА: Набљудувачите ќе бидат рамномерно распоредени низ државата
Сите претседатели на Република Македонија
Канцеларијата на Хелсиншкиот комитет утре ќе биде отворена за граѓаните
ДИК: Гласањето на затворениците, болните и дијспората се одвива без проблеми
Спорт
Пјаниќ: Не очекувавме дека Сасуоло ќе ни направи толку проблеми

Пјаниќ: Не очекувавме дека Сасуоло ќе ни направи толку проблеми

понеделник, 11 февруари 2019, 09:39ч.   |   Xh.I.

Фудбалерите на Јувентус на гости славеа против тимот на Сасуоло, но Старата дама имаше доста проблеми против незгодниот домаќин.

Сепак на крајот успеаа некако да го скршат отпорот и да слават со 3-0.

После натпреварот изјава даде Пјаниќ кој беше асистент на вториот гол на Роналдо. Тој заклучи дена не е баш задоволен од играта на својот тим. Тој кажа дека Сасуоло им задал многу проблеми што се однесува на играта и дека не очекувале ваков натпревар.

„Игравме против екипа која игра многу добро и ни задаваа повеќе проблеми отколку што очекувавме. Ни беше тешко во одредени моменти да дојдеме до нашата игра, но кога го дадовме вториот гол веќе се сменија работите“, изјави Пјаниќ.

© ЖУРНАЛ    ~36,12

НАЈЧИТАНИ ОД СПОРТ
Де Лихт воодушевен од потегот на Роналдо: Ни докажа дека е фудбалски предатор
Перез подготвил изненадување: Реал го нуди Модриќ за ѕвезда од Серија А!?
Абрамович си заминува од Лондон, најбогатиот Британец го купува Челзи за 3 милијарди евра!
Изненадувачка изјава по поразот од Барса: Солскјер процени колку летни засилувања му се потребни на Јунајтед
Рамос одржал кризен состанок со сите соиграчи, но посебно опоменал една ѕвезда!
Икер е фудбалски господин: Сите играчи на Порто лудо славеа, тој го тешеше расплаканиот трагичар на Рома
МАРКЕТИНГ ИМПРЕСУМ КОНТАКТ

© 2009-2019 НОВИНСКА АГЕНЦИЈА „ЖУРНАЛ“.
Димитрие Чуповски 4/2-11, Скопје, Република Македонија. Телефон: 02/3217-815
Сите права се задржани.
Овој материјал не смее да се складира, издава, емитува, препишува и повторно да се дистрибуира во каква било форма, без писмена дозвола од ЖУРНАЛ.
Секој упад и злоупотреба на интернет страницата на ЖУРНАЛ е казнив по членовите 251 и 251a од КЗ на Република Македонија.