МАКЕДОНИЈА РЕГИОН СВЕТ ЕКОНИМИЈА ХРОНИКА СПОРТ КУЛТУРА КОЛУМНИ TRENDING KITCHEN ШОУБИЗ ЗДРАВЈЕ ЗАНИМИЛИВОСТИ ТЕХНОЛОГИЈА АВТО
Пендаровски поддржува намалување на привилегиите на функционерите
Агенцијата за разузнавање доби нов директор
Кој е кој во кабинетот на претседателот Пендаровски?
Ќе се испитува закупот на канцеларии не само кај Иванов, туку и кај сите поранешни пр..
Спорт
Сари после катастрофата: Ќе бидам среќен ако ми се јави Абрамович

Сари после катастрофата: Ќе бидам среќен ако ми се јави Абрамович

понеделник, 11 февруари 2019, 09:38ч.   |   Xh.I.

Фудбалерите на Челси вчера беа декласирани на гостувањето кај Манчестер Сити со 6:0, а секако, тренерот Маурицио Сари ќе биде прв на тапет кај управата на клубот.

После натпреварот, новинарите го запрашаа Маурицио Сари дали се плаши од повик од Абрамович, односно од можен отказ.

„Доколку претседателот ми се јави, ќе бидам среќен, затоа што досега никогаш се немаме слушнато“, изјави Маурицио Сари.

Инаку, Италијанецот немаше ништо позитивно да каже во врска со натпреварот и тешкиот пораз.

„Мораме да пронајдеме објаснување за ова во следните часови. Имав добро чувство пред натпреварот. Примивме глупав гол во воведните минути и тоа влијаеше на целиот натрпевар. Манчестер Сити играше одлично, а ние бевме лоши“, изјави Сари.
 

© ЖУРНАЛ    ~57,19

НАЈЧИТАНИ ОД СПОРТ
Изјава која сите ја чекавме: Како Суарез ја опиша одбраната на Барселона при четвртиот погодок?
Перез подготвил изненадување: Реал го нуди Модриќ за ѕвезда од Серија А!?
Де Лихт воодушевен од потегот на Роналдо: Ни докажа дека е фудбалски предатор
Александер Арнолд го објасни лудиот гол од корнер
Ракитиќ и Кутињо го напуштаат „Камп Ноу“ поради двајца фудбалери
Изненадувачка изјава по поразот од Барса: Солскјер процени колку летни засилувања му се потребни на Јунајтед
МАРКЕТИНГ ИМПРЕСУМ КОНТАКТ

© 2009-2019 НОВИНСКА АГЕНЦИЈА „ЖУРНАЛ“.
Димитрие Чуповски 4/2-11, Скопје, Република Македонија. Телефон: 02/3217-815
Сите права се задржани.
Овој материјал не смее да се складира, издава, емитува, препишува и повторно да се дистрибуира во каква било форма, без писмена дозвола од ЖУРНАЛ.
Секој упад и злоупотреба на интернет страницата на ЖУРНАЛ е казнив по членовите 251 и 251a од КЗ на Република Македонија.