МАКЕДОНИЈА РЕГИОН СВЕТ ЕКОНИМИЈА ХРОНИКА СПОРТ КУЛТУРА КОЛУМНИ TRENDING KITCHEN ШОУБИЗ ЗДРАВЈЕ ЗАНИМИЛИВОСТИ ТЕХНОЛОГИЈА АВТО
Дете и возрасен заболени од морбили во тешка состојба
Лица блиски на функционерите ќе даваат откази од работа
Филипче: Студентите кои завршиле Медицински факултет ќе добијат можност за практична ..
Ибраими: Штетата во „Титаник 2″ е 413 евра
Занимиливости
Дваесет земји во кои живеат најубавите девојки

Дваесет земји во кои живеат најубавите девојки

петок, 01 февруари 2019, 15:06ч.   |   L.E.

 Порталот „Мисозолоџи“ (Missosology) состави листа од 20 земји во светот во кои живеат најубавите девојки.

Листата е составена врз основа на анализа на повеќе светски избори за убавина (Мис Свет, Мис Универзум, Мис Ерт, Мис Интернејшнал, Мис Супранејшнал) одржани 2018 година.

Според порталот на 20 место е Холандија, а пред неа се Австрија и Белорусија.

На 17 место се девојките од Напел, а потоа следат Романија, Јапонија, Полска, Бразил, Австралија и Јамајка.

На десетото место според „Мисозолоџи“ се девојките од САД, потоа Колумбија, Индонезија, Порторико и Тајланд на шесто место.

Девојките од Виетнам се на петто место, на четврто Јужноафриканките.

Додека на трето место се девојките од Мексико, на второ од Филипини, а првото место му припадна на девојките од Венецуела.извор:курир.мк

© ЖУРНАЛ    ~43,15

НАЈЧИТАНИ ОД ЗАНИМИЛИВОСТИ
Хирург заспива додека ја држи тукушто „прикачената“ рака на негов пациент, а причината за тоа остава без зборови
Ним не им е ладно: Убавици од Русија се капеле во ледена вода! (Фото)
Годишна плата од 57.000 евра за 4 работни дена неделно – никој не им се пријавува
Село во Италија плаќа 2.000 евра на секој што ќе се пресели таму
Оваа куќа се гради за еден ден, а чини помалку од 29.000 евра – отпорна е на земјотреси, има соларни плочи (Видео)
Еден од најагресивните видови: Воочено отровно суштество врз главите на патниците во авионот, веднаш почнала паника (Видео)
МАРКЕТИНГ ИМПРЕСУМ КОНТАКТ

© 2009-2019 НОВИНСКА АГЕНЦИЈА „ЖУРНАЛ“.
Димитрие Чуповски 4/2-11, Скопје, Република Македонија. Телефон: 02/3217-815
Сите права се задржани.
Овој материјал не смее да се складира, издава, емитува, препишува и повторно да се дистрибуира во каква било форма, без писмена дозвола од ЖУРНАЛ.
Секој упад и злоупотреба на интернет страницата на ЖУРНАЛ е казнив по членовите 251 и 251a од КЗ на Република Македонија.