МАКЕДОНИЈА РЕГИОН СВЕТ ЕКОНИМИЈА ХРОНИКА СПОРТ КУЛТУРА КОЛУМНИ TRENDING KITCHEN ШОУБИЗ ЗДРАВЈЕ ЗАНИМИЛИВОСТИ ТЕХНОЛОГИЈА АВТО
Јонкер за МИА: Набљудувачите ќе бидат рамномерно распоредени низ државата
Сите претседатели на Република Македонија
Канцеларијата на Хелсиншкиот комитет утре ќе биде отворена за граѓаните
ДИК: Гласањето на затворениците, болните и дијспората се одвива без проблеми
Регион
Приштина повторно аплицира за Интерпол

Приштина повторно аплицира за Интерпол

петок, 01 февруари 2019, 15:30ч.   |   Z.H.

 Приштина повторно се обидува да биде членка на Интерпол и за таа цел писмо до генералниот секретар на меѓународната полициска организација испратиле косовскиот премиер, Рамуш Харадинај, и министерот за внатрешни работи, Екрем Мустафа.

 
Приштинскиот портал „Калко“ тврди дека имал увид во имејловите што Харадинај и Мустафа ги испратиле до генералниот секретар на Интерпол, Јирген Шток.
 
Според пишувањата на порталот, тоа ќе биде десетти обид на Приштина да стане членка на Интерпол.
 
За прием во организацијата потребно е двотретинско мнозинство, што Приштина не може да го обезбеди.

© ЖУРНАЛ    ~39,13

НАЈЧИТАНИ ОД РЕГИОН
По само 5 дена заеднички живот, поранешната сопруга живи ги запалила- детали за пожарот кој го потресе регионот
Капучино 6 евра, хамбургер дури 22 - во оваа балканска земја е поскапо и од Мајорка
Опозицијата официјално го освои Истанбул, но Ердоган повлече потег со кој сака да го врати
Планирале свадба, а загинале во страшна несреќа - ова е парот од Србија кој наместо пред олтар, замина во смрт
Во полициска акција во Атина утрово упасени 90 лица
Холандскиот Парламент изгласа суспензија на визниот режим за Албанија
МАРКЕТИНГ ИМПРЕСУМ КОНТАКТ

© 2009-2019 НОВИНСКА АГЕНЦИЈА „ЖУРНАЛ“.
Димитрие Чуповски 4/2-11, Скопје, Република Македонија. Телефон: 02/3217-815
Сите права се задржани.
Овој материјал не смее да се складира, издава, емитува, препишува и повторно да се дистрибуира во каква било форма, без писмена дозвола од ЖУРНАЛ.
Секој упад и злоупотреба на интернет страницата на ЖУРНАЛ е казнив по членовите 251 и 251a од КЗ на Република Македонија.