МАКЕДОНИЈА РЕГИОН СВЕТ ЕКОНИМИЈА ХРОНИКА СПОРТ КУЛТУРА КОЛУМНИ TRENDING KITCHEN ШОУБИЗ ЗДРАВЈЕ ЗАНИМИЛИВОСТИ ТЕХНОЛОГИЈА АВТО
Јонкер за МИА: Набљудувачите ќе бидат рамномерно распоредени низ државата
Сите претседатели на Република Македонија
Канцеларијата на Хелсиншкиот комитет утре ќе биде отворена за граѓаните
ДИК: Гласањето на затворениците, болните и дијспората се одвива без проблеми
Свет
Се урна премин меѓу две училишни згради, има загинати и исчезнати ученици

Се урна премин меѓу две училишни згради, има загинати и исчезнати ученици

петок, 01 февруари 2019, 14:27ч.   |   Z.H.

 Најмалку тројца ученици загинаа кога утрово се урна премин меѓу две училишни зградив во училиште во Јоханесбург, изјави властите.

Службата за брза помош, пак, изјави дека најмалку четири лица загинаа и дека најмалку пет лица се сериозно повредени, објави АП.

View image on TwitterView image on TwitterView image on TwitterView image on Twitter
 

A walkway collapsed at Höerskool Driehoek and t the moment it is said that at least 4 kids are dead and 5 critically injured.

16 people are talking about this

 

Претставник од училиштето за тамошните медиуми изјави дека голем број ученици останале затрупани под рушевините.

Засега не е познато што е причината за колапсот на преминот.

© ЖУРНАЛ    ~45,15

НАЈЧИТАНИ ОД СВЕТ
Украински министер кажа дека ќе влезе во Москва со тенкови, Русите одговорија со иронија
Голема трагедија ја скрши Меркел
Амбасада на Русија: Велика Британија намерно провоцира со испраќање „апачи” во Естонија
Богаташите од оваа земја нарачуваат пица од Лондон која им ја носат со авион
Една од најбогатите Русинки загина во авионска несреќа
Внуката на Садам Хусеин напиша книга за нејзиното семејство
МАРКЕТИНГ ИМПРЕСУМ КОНТАКТ

© 2009-2019 НОВИНСКА АГЕНЦИЈА „ЖУРНАЛ“.
Димитрие Чуповски 4/2-11, Скопје, Република Македонија. Телефон: 02/3217-815
Сите права се задржани.
Овој материјал не смее да се складира, издава, емитува, препишува и повторно да се дистрибуира во каква било форма, без писмена дозвола од ЖУРНАЛ.
Секој упад и злоупотреба на интернет страницата на ЖУРНАЛ е казнив по членовите 251 и 251a од КЗ на Република Македонија.