МАКЕДОНИЈА РЕГИОН СВЕТ ЕКОНИМИЈА ХРОНИКА СПОРТ КУЛТУРА КОЛУМНИ TRENDING KITCHEN ШОУБИЗ ЗДРАВЈЕ ЗАНИМИЛИВОСТИ ТЕХНОЛОГИЈА АВТО
Во понеделник жрепка за кандидатите за градоначалници
„Не бараме милост, туку правда“ – демонстрантите со порака до Заев на протестот за Фе..
Катругалос: Ципрас ќе го посети Скопје првата седмица од април
Река прв, Силјановска втора, Пендаровски трет на гласачкото ливче
Свет
Стотици возачи во Британија ноќта ја минаа по автомобили и пабови

Стотици возачи во Британија ноќта ја минаа по автомобили и пабови

петок, 01 февруари 2019, 13:27ч.   |   Z.H.

 Стотици возачи во Британија минатата ноќ ја поминаа во своите автомобили или во засолништа, како пабови и училишта, откако обилни врнежи од снег го погодија поголемиот дел од земјата.

 
Најниската температура од минус 15,4 степени Целзиусови е забележана во повисоките места на Шкотска, што е најниска регистрирана температура во Велика Британија од 2012 година.
 
Дури и жителите на Лондон денеска ги изненади снежна покривка, објави агенцијата АП.
 
Полицијата ги советуваше возачите да не патуваат доколку тоа не е неопходно.
 
Во југозападниот дел на Англија, повеќе од 100 луѓе ја минале ноќта во „Јамајка Ин“, оддалечен паб од 18 век, прославен со романот на Дафне ди Морије, откако нивните автомобили се заглавиле на блискиот пат.
 
Еден од нив, Пол Дру, изјавил дека луѓето пристигнале рано наутро, откако ги оставиле автомобилите и пешачеле со километри.

© ЖУРНАЛ    ~51,17

НАЈЧИТАНИ ОД СВЕТ
Помпео во Унгарија: САД нема да дозволат Путин да направи раздор во НАТО
Демократите во Вирџинија ги тресат расистички и секс скандали
Стотици возачи во Британија ноќта ја минаа по автомобили и пабови
Најмалку пет лица загинаа во пожар во стан во јужна Германија
Британија, Шпанија, Франција и Шведска го признаа Гуаидо за привремен претседател на Венецуела
Закани за поставени бомби во 130 објекти во Московскиот Регион
МАРКЕТИНГ ИМПРЕСУМ КОНТАКТ

© 2009-2019 НОВИНСКА АГЕНЦИЈА „ЖУРНАЛ“.
Димитрие Чуповски 4/2-11, Скопје, Република Македонија. Телефон: 02/3217-815
Сите права се задржани.
Овој материјал не смее да се складира, издава, емитува, препишува и повторно да се дистрибуира во каква било форма, без писмена дозвола од ЖУРНАЛ.
Секој упад и злоупотреба на интернет страницата на ЖУРНАЛ е казнив по членовите 251 и 251a од КЗ на Република Македонија.