МАКЕДОНИЈА РЕГИОН СВЕТ ЕКОНИМИЈА ХРОНИКА СПОРТ КУЛТУРА КОЛУМНИ TRENDING KITCHEN ШОУБИЗ ЗДРАВЈЕ ЗАНИМИЛИВОСТИ ТЕХНОЛОГИЈА АВТО
Јонкер за МИА: Набљудувачите ќе бидат рамномерно распоредени низ државата
Сите претседатели на Република Македонија
Канцеларијата на Хелсиншкиот комитет утре ќе биде отворена за граѓаните
ДИК: Гласањето на затворениците, болните и дијспората се одвива без проблеми
Спорт
Љубовта кон Роналдо може да биде опасна

Љубовта кон Роналдо може да биде опасна

понеделник, 11 февруари 2019, 14:15ч.   |   Xh.I.

Кристијано Роналдо има огромен број фанови низ целиот свет, но ова понекогаш може да биде опасно за него, дури и за време на натпреварот.

Во рамките на средбата од 23-тото коло на Серија „А“ меѓу Јувентус и Сасуоло (3:0) португалскиот репрезентативец наместо да се израдува на еден од приврзаниците дури и малку се исплаши од неговото однесување.

Топлес фан упадна на теренот за да го прегрне својот миленик, но повеќе изгледаше како разбеснето животно отколку како верен приврзаник. Со слушалки и чанта, тој го прегрна Роналдо, но стјуардите успеаја да го изнесат од теренот.

Кедира, Џан и Роналдо ги реализираа головите на средбата.

© ЖУРНАЛ    ~42,14

НАЈЧИТАНИ ОД СПОРТ
Де Лихт воодушевен од потегот на Роналдо: Ни докажа дека е фудбалски предатор
Перез подготвил изненадување: Реал го нуди Модриќ за ѕвезда од Серија А!?
Абрамович си заминува од Лондон, најбогатиот Британец го купува Челзи за 3 милијарди евра!
Изненадувачка изјава по поразот од Барса: Солскјер процени колку летни засилувања му се потребни на Јунајтед
Рамос одржал кризен состанок со сите соиграчи, но посебно опоменал една ѕвезда!
Икер е фудбалски господин: Сите играчи на Порто лудо славеа, тој го тешеше расплаканиот трагичар на Рома
МАРКЕТИНГ ИМПРЕСУМ КОНТАКТ

© 2009-2019 НОВИНСКА АГЕНЦИЈА „ЖУРНАЛ“.
Димитрие Чуповски 4/2-11, Скопје, Република Македонија. Телефон: 02/3217-815
Сите права се задржани.
Овој материјал не смее да се складира, издава, емитува, препишува и повторно да се дистрибуира во каква било форма, без писмена дозвола од ЖУРНАЛ.
Секој упад и злоупотреба на интернет страницата на ЖУРНАЛ е казнив по членовите 251 и 251a од КЗ на Република Македонија.