МАКЕДОНИЈА РЕГИОН СВЕТ ЕКОНИМИЈА ХРОНИКА СПОРТ КУЛТУРА КОЛУМНИ TRENDING KITCHEN ШОУБИЗ ЗДРАВЈЕ ЗАНИМИЛИВОСТИ ТЕХНОЛОГИЈА АВТО
Заев – Харадинај: Новата реалност е од особено значење за Балканот
Фуере: Груевски падна поради партизацијата, оваа влада да не ги повторува ужасните гр..
Заев и Ципрас денеска во Минхен ќе ја добијат наградата „Евалд Фон Клајст“
Сопственикот на „Дурмо турс“ вели дека е можно возачот на кратко да изгубил свест
Авто
Конечно намалена цената на автомобилите на Tesla

Конечно намалена цената на автомобилите на Tesla

понеделник, 11 февруари 2019, 11:13ч.   |   L.E.

Компанијата Tesla е пионер во производство на електични автомобили и компанија која направи револуција на ова поле. Првите модели кои што се појавија во продажба, беа навистина со висока цена.

После голем број на реакции од страна на јавноста и експертите, Елон Маск, мораше да ја намали цената или пак да прозиведе модел кој луѓето ќе можат да го имаат по пониска цена. Така се создаде Model 3.

Тимот на Tesla кој е задолжен за создавање на цената на автомобилите, најави дека цената на Model 3 е намален на 42.900 долари. Купувачите на Tesla добиваа бесплатно полнење, учествуваа во корпоративни настани и испраќаа фотографии во вселената, но според компанијата сите овие работи биле премногу, па затоа тие се прекинати и цената со тоа е намалена.

© ЖУРНАЛ    ~33,11

НАЈЧИТАНИ ОД АВТО
Новиот Golf 8 без камуфлажа
Петте финалисти на Автомобил на Годината во Македонија за 2019 (Фото)
Првиот македонски електричен автомобил
Кој најмногу ги купува автомобилите на Tesla во Европа
Фантастична цена за првиот примерок од новата Toyota Supra (Фото)
SsangYong Rexton најдобар избор за парите според „4х4 Magazine“
МАРКЕТИНГ ИМПРЕСУМ КОНТАКТ

© 2009-2019 НОВИНСКА АГЕНЦИЈА „ЖУРНАЛ“.
Димитрие Чуповски 4/2-11, Скопје, Република Македонија. Телефон: 02/3217-815
Сите права се задржани.
Овој материјал не смее да се складира, издава, емитува, препишува и повторно да се дистрибуира во каква било форма, без писмена дозвола од ЖУРНАЛ.
Секој упад и злоупотреба на интернет страницата на ЖУРНАЛ е казнив по членовите 251 и 251a од КЗ на Република Македонија.