МАКЕДОНИЈА РЕГИОН СВЕТ ЕКОНИМИЈА ХРОНИКА СПОРТ КУЛТУРА КОЛУМНИ TRENDING KITCHEN ШОУБИЗ ЗДРАВЈЕ ЗАНИМИЛИВОСТИ ТЕХНОЛОГИЈА АВТО
Во понеделник жрепка за кандидатите за градоначалници
„Не бараме милост, туку правда“ – демонстрантите со порака до Заев на протестот за Фе..
Катругалос: Ципрас ќе го посети Скопје првата седмица од април
Река прв, Силјановска втора, Пендаровски трет на гласачкото ливче
Спорт
„Ако Мурињо сака кај нас – парите не се проблем“

„Ако Мурињо сака кај нас – парите не се проблем“

среда, 09 јануари 2019, 09:37ч.   |   Xh.I.

Луис Фелипе Виера, првиот човек на Бенфика порача дека вратите на клубот се отворени за Жозе Мурињо.

Откако Португалецот доби отказ во Манчестер Јунајтед, голм број реномирани екипи покажаа интерес за услугите, меѓу кои е и тимот на Бенфика на чело со Луис Фелипе Виера кој е во многу добри односи со Жозер.

Од страна на Бенфика наводно на Мурињо му е понудено да го води тимот до крајот на сезоната, па потоа сам да одлучи дали ќе остане или ќе си замина, а во целта приказна парите нема да бидат проблем.

„Со Мурињо инаку сум добар пријател. Ние сакаме тренер кој може да ни гарантира успех, а ако Мурињо изрази желба да дојде без проблем ќе биде наш тренер. Пари? Тоа не е проблем за Бенфика, барем во овој момент“ изјави Виера за „Мундо Депортиво“.

Иако „специјалниот“ не е нешто баш заинтериран за враќање во Лисабон, многумина го провоцираат на еден ваков потег со кој би докажал дека е еден од најдобрите тренери во светот.

© ЖУРНАЛ    ~135,45

НАЈЧИТАНИ ОД СПОРТ
Икер е фудбалски господин: Сите играчи на Порто лудо славеа, тој го тешеше расплаканиот трагичар на Рома
Абрамович си заминува од Лондон, најбогатиот Британец го купува Челзи за 3 милијарди евра!
Солари по пласманот на Реал во полуфиналето: Навистина ги жалам оние кои дури сега открија ваков играч!
Рамос одржал кризен состанок со сите соиграчи, но посебно опоменал една ѕвезда!
Марсело: Ако Реал не ме сака, нека ми плати….
Шпански медиум: Модриќ потпишува „доживотен договор“
МАРКЕТИНГ ИМПРЕСУМ КОНТАКТ

© 2009-2019 НОВИНСКА АГЕНЦИЈА „ЖУРНАЛ“.
Димитрие Чуповски 4/2-11, Скопје, Република Македонија. Телефон: 02/3217-815
Сите права се задржани.
Овој материјал не смее да се складира, издава, емитува, препишува и повторно да се дистрибуира во каква било форма, без писмена дозвола од ЖУРНАЛ.
Секој упад и злоупотреба на интернет страницата на ЖУРНАЛ е казнив по членовите 251 и 251a од КЗ на Република Македонија.