МАКЕДОНИЈА РЕГИОН СВЕТ ЕКОНИМИЈА ХРОНИКА СПОРТ КУЛТУРА КОЛУМНИ TRENDING KITCHEN ШОУБИЗ ЗДРАВЈЕ ЗАНИМИЛИВОСТИ ТЕХНОЛОГИЈА АВТО
Заев: Амнестиите се завршена работа
Теохаропулос: Во регионот се потребни политики далеку од национализмот
Малолетниците кои побегнаа да живеат заедно оти биле во врска се вратија дома
ЈОРМ: Не е загрозено правото на пензија на осигурениците
Спорт
Чалханоглу останува во Милан: Трансфер не доаѓа во предвид

Чалханоглу останува во Милан: Трансфер не доаѓа во предвид

среда, 09 јануари 2019, 09:36ч.   |   Xh.I.

Иако се претпоставуваше дека Хакан Чалханоглу ќе го напушти Милан, како што стојат работите од тоа нема да има ништо.

Овој турски фудбалер не ги воодушеви навивачите на Милан по доаѓањето од Баер Леверкузен и во последните недели се повеќе се шпекулираше за негово враќање во Германија, но сепак вето на евентуален трансфер стави тренерот Џенаро Гатусо.

После сите написи се огласи и самиот Чалханоглу.

„Јас сум во Милан, играм за тој клуб и сречен сум во него. Никаков трансфер не доаѓа во предвид.“ порача Хакан за ТРТ Спорт.

Оваа сезона Чалханоглу во Серија А одигра вкупно 17 натпревари и запиша три асистенции.

© ЖУРНАЛ    ~60,20

НАЈЧИТАНИ ОД СПОРТ
Икер е фудбалски господин: Сите играчи на Порто лудо славеа, тој го тешеше расплаканиот трагичар на Рома
Солари по пласманот на Реал во полуфиналето: Навистина ги жалам оние кои дури сега открија ваков играч!
Рамос одржал кризен состанок со сите соиграчи, но посебно опоменал една ѕвезда!
Шпански медиум: Модриќ потпишува „доживотен договор“
Марсело: Ако Реал не ме сака, нека ми плати….
Зидан веќе донесе одлука – познат неговиот нов клуб
МАРКЕТИНГ ИМПРЕСУМ КОНТАКТ

© 2009-2019 НОВИНСКА АГЕНЦИЈА „ЖУРНАЛ“.
Димитрие Чуповски 4/2-11, Скопје, Република Македонија. Телефон: 02/3217-815
Сите права се задржани.
Овој материјал не смее да се складира, издава, емитува, препишува и повторно да се дистрибуира во каква било форма, без писмена дозвола од ЖУРНАЛ.
Секој упад и злоупотреба на интернет страницата на ЖУРНАЛ е казнив по членовите 251 и 251a од КЗ на Република Македонија.