МАКЕДОНИЈА РЕГИОН СВЕТ ЕКОНИМИЈА ХРОНИКА СПОРТ КУЛТУРА КОЛУМНИ TRENDING KITCHEN ШОУБИЗ ЗДРАВЈЕ ЗАНИМИЛИВОСТИ ТЕХНОЛОГИЈА АВТО
Договорот од Преспа една од темите на средбите на Кумуцакос во Вашингтон
Заев категоричен: „Не ни помислувам за смена на Катица Јанева“
ВМРО-ДПМНЕ: Јакимовски и Чавков се жртви на политички монтирани случаи
ДИК: На претседателските избори во странство ќе може да гласаат вкупно 1.782 граѓани ..
Спорт
Првата изјава на новото засилување на Барселона

Првата изјава на новото засилување на Барселона

среда, 09 јануари 2019, 09:35ч.   |   Xh.I.

Екипата на Барселона во текот на вчерашниот ден официјално го потврди трансферот на Жан Клер Тодибо кој во Каталонија ќе пристигне на лето.

Тодибо оваа сезона го привлече вниманието на повеќе европски гиганти, но на крајот Барселона победи во трката за 19 годишниот стопер и го доведе во своите редови.

Овој фудбалер многумина го споредуваат со стоперот од Реал Мадрид, Рафаел Варан.

„Навистина сум пресреќен што потпишав за Барселона. Тие се повеќе од клуб, благодарен сум што веруваа во мене. Тоа ќе биде почеток на една нова ера во мојата кариера. Ќе дадам се од себе за да остварам големи работи“, изјави Тодибо.

© ЖУРНАЛ    ~67,23

НАЈЧИТАНИ ОД СПОРТ
Икер е фудбалски господин: Сите играчи на Порто лудо славеа, тој го тешеше расплаканиот трагичар на Рома
Абрамович си заминува од Лондон, најбогатиот Британец го купува Челзи за 3 милијарди евра!
Солари по пласманот на Реал во полуфиналето: Навистина ги жалам оние кои дури сега открија ваков играч!
Рамос одржал кризен состанок со сите соиграчи, но посебно опоменал една ѕвезда!
Марсело: Ако Реал не ме сака, нека ми плати….
Шпански медиум: Модриќ потпишува „доживотен договор“
МАРКЕТИНГ ИМПРЕСУМ КОНТАКТ

© 2009-2019 НОВИНСКА АГЕНЦИЈА „ЖУРНАЛ“.
Димитрие Чуповски 4/2-11, Скопје, Република Македонија. Телефон: 02/3217-815
Сите права се задржани.
Овој материјал не смее да се складира, издава, емитува, препишува и повторно да се дистрибуира во каква било форма, без писмена дозвола од ЖУРНАЛ.
Секој упад и злоупотреба на интернет страницата на ЖУРНАЛ е казнив по членовите 251 и 251a од КЗ на Република Македонија.