МАКЕДОНИЈА РЕГИОН СВЕТ ЕКОНИМИЈА ХРОНИКА СПОРТ КУЛТУРА КОЛУМНИ TRENDING KITCHEN ШОУБИЗ ЗДРАВЈЕ ЗАНИМИЛИВОСТИ ТЕХНОЛОГИЈА АВТО
Договорот од Преспа една од темите на средбите на Кумуцакос во Вашингтон
Заев категоричен: „Не ни помислувам за смена на Катица Јанева“
ВМРО-ДПМНЕ: Јакимовски и Чавков се жртви на политички монтирани случаи
ДИК: На претседателските избори во странство ќе може да гласаат вкупно 1.782 граѓани ..
Авто
Први фотографии од новата Opel Zafira Life

Први фотографии од новата Opel Zafira Life

среда, 09 јануари 2019, 13:03ч.   |   L.E.

 На интернет се појавија првите фотографии од новата Zafira Life на германски Opel.

Како што може да се забележи од фотографиите, екстериерно, овој модел во целост изгледа идентично на Citroen SpaceTourer и Peugeot Traveller кои со актуелните верзии дебитираа на саемот за автомобили во Женева во 2016 година.

Оттука димензионално овој модел е идентичен како и споменатите. Должината, во зависност од моделската изведба се движи од 4.606 мм до 5.306 мм, ширината изнесува 1,920мм, а меѓуоскиното растојание се движи од 2,930 мм до 3,275 мм. Ова возило покрај со пет, достапно е и со осум седишта.

Opel Zafira Life

PSA Групацијата се одлучи во понудата на Zafira Life да ги понуди истите мотори како и кај наведените модели на Citroen и Peugeot. Така тука, меѓудругото се наоѓаат оснвните 1.6 литарски и 2.0 литарски HDI дизелски мотори со моќност од 95 до 180 КС, а достапни со мануелен и автоматски менувач.

Во слободна продажба овој модел доаѓа оваа пролет, а цената засега не е позната иако се очекува да биде идентична како и Citroen SpaceTourer и Peugeot Traveller.

© ЖУРНАЛ    ~66,22

НАЈЧИТАНИ ОД АВТО
Првиот македонски електричен автомобил
Новата S- Класа со огромен екран на централната табла во стил на Tesla
Нови Golf 8 фотографии
Tоп 10 најбарани автомобилски брендови во ЕУ
Креативна реклама за новиот Golf која вреди да се погледне (Видео)
Mercedes-AMG инвазија во Скопје!
МАРКЕТИНГ ИМПРЕСУМ КОНТАКТ

© 2009-2019 НОВИНСКА АГЕНЦИЈА „ЖУРНАЛ“.
Димитрие Чуповски 4/2-11, Скопје, Република Македонија. Телефон: 02/3217-815
Сите права се задржани.
Овој материјал не смее да се складира, издава, емитува, препишува и повторно да се дистрибуира во каква било форма, без писмена дозвола од ЖУРНАЛ.
Секој упад и злоупотреба на интернет страницата на ЖУРНАЛ е казнив по членовите 251 и 251a од КЗ на Република Македонија.