МАКЕДОНИЈА РЕГИОН СВЕТ ЕКОНИМИЈА ХРОНИКА СПОРТ КУЛТУРА КОЛУМНИ TRENDING KITCHEN ШОУБИЗ ЗДРАВЈЕ ЗАНИМИЛИВОСТИ ТЕХНОЛОГИЈА АВТО
Заев: Амнестиите се завршена работа
Теохаропулос: Во регионот се потребни политики далеку од национализмот
Малолетниците кои побегнаа да живеат заедно оти биле во врска се вратија дома
ЈОРМ: Не е загрозено правото на пензија на осигурениците
Шоубиз
Ќерката на Трамп во прегратка со милијардер од Нигерија,земја која Трамп ја нарекол „недојдија“

Ќерката на Трамп во прегратка со милијардер од Нигерија,земја која Трамп ја нарекол „недојдија“

среда, 09 јануари 2019, 12:08ч.   |   L.E.

Керката на Трамп има дечко од Нигерија, а ова предизвика бурни реакции на социјалните мрежи.

Американските медиуми се насладуваат со фактот дека новиот партнер на Тифани е од Нигерија,земја која нејзиниот татко Доналд Трамп ја нарекол „недојдија“.

Мајкл Булос пораснал во Логос, неговото семејство има компанија за трговија на коли и градежништво.

Мајкл завршил интернационално училиште во Нигерија, а сега живее во Лондон.

Тифани и Мајкл се запознале во Грција, каде што таа била во посета на својата пријателка Линдзи Лохан.

© ЖУРНАЛ    ~112,38

НАЈЧИТАНИ ОД ШОУБИЗ
Македонската естрада доби “бомба” во вистинска смисла на зборот! (Видео)
„Чувствував дека нешто ќе се случи“: Ова се првите зборови на сопругата на Шабан Шаулиќ по сообраќајната несреќа
Ми ставија нож под грло да се појавам во спот: Владо Jаневски го прекрши правилото
Тошиќ „полудел“ откако анонимно го добил видеото од „жешката акција“ на Карлеуша и неговиот колега
Сопственикот на клубот во Германија ги откри последните зборови што му ги кажал Шабан
Нова трагедија во семејството Шаулиќ: По смртта на Шабан семејството повторно завиено во црно
МАРКЕТИНГ ИМПРЕСУМ КОНТАКТ

© 2009-2019 НОВИНСКА АГЕНЦИЈА „ЖУРНАЛ“.
Димитрие Чуповски 4/2-11, Скопје, Република Македонија. Телефон: 02/3217-815
Сите права се задржани.
Овој материјал не смее да се складира, издава, емитува, препишува и повторно да се дистрибуира во каква било форма, без писмена дозвола од ЖУРНАЛ.
Секој упад и злоупотреба на интернет страницата на ЖУРНАЛ е казнив по членовите 251 и 251a од КЗ на Република Македонија.