МАКЕДОНИЈА РЕГИОН СВЕТ ЕКОНИМИЈА ХРОНИКА СПОРТ КУЛТУРА КОЛУМНИ TRENDING KITCHEN ШОУБИЗ ЗДРАВЈЕ ЗАНИМИЛИВОСТИ ТЕХНОЛОГИЈА АВТО
Договорот од Преспа една од темите на средбите на Кумуцакос во Вашингтон
Заев категоричен: „Не ни помислувам за смена на Катица Јанева“
ВМРО-ДПМНЕ: Јакимовски и Чавков се жртви на политички монтирани случаи
ДИК: На претседателските избори во странство ќе може да гласаат вкупно 1.782 граѓани ..
Спорт
Тотенхем му одговори на Реал: Ериксен чини 250 милиони евра

Тотенхем му одговори на Реал: Ериксен чини 250 милиони евра

среда, 09 јануари 2019, 11:25ч.   |   Xh.I.

Шпанскиот гигант Реал Мадрид подготвува трансфер – револуција следното лето и создавање на нов моќен тим, но плановите на Флорентино Перез очигледно нема да се реализираат така лесно. Тој го посакува данскиот интернационалец Кристијан Ериксен на „Сантијаго Бернабеу“, но тоа засега е невозможна мисија. Тотенхем одговори дека Данецот чини 250 милиони евра, што секако е неприфатливо за „кралскиот клуб“.

Ериксен треба да биде наследникот на Лука Модриќ, кој исто така од Тотенхем пристигна во Мадрид. Двата клуба имаа голема зделка и за Герет Бејл, но засега Реал Мадрид не може да смета дека ќе го има Ериксен. Сепак, преговорите ќе продолжат, а Флорентино Перез сигурно ќе мора да вклучи најмалку уште еден фудбалер во понудата доколку сака да го реализира овој трансфер по завршувањето на сезоната.

© ЖУРНАЛ    ~54,18

НАЈЧИТАНИ ОД СПОРТ
Икер е фудбалски господин: Сите играчи на Порто лудо славеа, тој го тешеше расплаканиот трагичар на Рома
Абрамович си заминува од Лондон, најбогатиот Британец го купува Челзи за 3 милијарди евра!
Солари по пласманот на Реал во полуфиналето: Навистина ги жалам оние кои дури сега открија ваков играч!
Рамос одржал кризен состанок со сите соиграчи, но посебно опоменал една ѕвезда!
Марсело: Ако Реал не ме сака, нека ми плати….
Шпански медиум: Модриќ потпишува „доживотен договор“
МАРКЕТИНГ ИМПРЕСУМ КОНТАКТ

© 2009-2019 НОВИНСКА АГЕНЦИЈА „ЖУРНАЛ“.
Димитрие Чуповски 4/2-11, Скопје, Република Македонија. Телефон: 02/3217-815
Сите права се задржани.
Овој материјал не смее да се складира, издава, емитува, препишува и повторно да се дистрибуира во каква било форма, без писмена дозвола од ЖУРНАЛ.
Секој упад и злоупотреба на интернет страницата на ЖУРНАЛ е казнив по членовите 251 и 251a од КЗ на Република Македонија.