МАКЕДОНИЈА РЕГИОН СВЕТ ЕКОНИМИЈА ХРОНИКА СПОРТ КУЛТУРА КОЛУМНИ TRENDING KITCHEN ШОУБИЗ ЗДРАВЈЕ ЗАНИМИЛИВОСТИ ТЕХНОЛОГИЈА АВТО
Договорот од Преспа една од темите на средбите на Кумуцакос во Вашингтон
Заев категоричен: „Не ни помислувам за смена на Катица Јанева“
ВМРО-ДПМНЕ: Јакимовски и Чавков се жртви на политички монтирани случаи
ДИК: На претседателските избори во странство ќе може да гласаат вкупно 1.782 граѓани ..
Спорт
Французинот му се враќа на фудбалот: Венгер доби примамлива понуда!?

Французинот му се враќа на фудбалот: Венгер доби примамлива понуда!?

среда, 09 јануари 2019, 11:24ч.   |   Xh.I.

Легендарниот тренер Арсен Венгер е уште без работа, откако го напушти Арсенал по многу години поминати во англискиот гигант.

Овој 69-годишен стратег одбиваше многу понуди, но сега доби интересен предлог. „Франс фудбал“ пишува дека Французинот добил понуда да го предводи тимот на Катар.

Катарскиот тим го избрал Французинот, кој во минатото беше поврзуван со францускиот шампион ПСЖ. Меѓутоа, Венгер ја одби понудата бидејќи пристигна брзо по заминувањето од Лондон.

Не е позната сумата која Венгер ќе ја добие за плата, но сигурно станува збор за вистинско богатство, кое најверојатно ќе го прифати искусниот тренер.

© ЖУРНАЛ    ~69,23

НАЈЧИТАНИ ОД СПОРТ
Икер е фудбалски господин: Сите играчи на Порто лудо славеа, тој го тешеше расплаканиот трагичар на Рома
Абрамович си заминува од Лондон, најбогатиот Британец го купува Челзи за 3 милијарди евра!
Солари по пласманот на Реал во полуфиналето: Навистина ги жалам оние кои дури сега открија ваков играч!
Рамос одржал кризен состанок со сите соиграчи, но посебно опоменал една ѕвезда!
Марсело: Ако Реал не ме сака, нека ми плати….
Шпански медиум: Модриќ потпишува „доживотен договор“
МАРКЕТИНГ ИМПРЕСУМ КОНТАКТ

© 2009-2019 НОВИНСКА АГЕНЦИЈА „ЖУРНАЛ“.
Димитрие Чуповски 4/2-11, Скопје, Република Македонија. Телефон: 02/3217-815
Сите права се задржани.
Овој материјал не смее да се складира, издава, емитува, препишува и повторно да се дистрибуира во каква било форма, без писмена дозвола од ЖУРНАЛ.
Секој упад и злоупотреба на интернет страницата на ЖУРНАЛ е казнив по членовите 251 и 251a од КЗ на Република Македонија.