МАКЕДОНИЈА РЕГИОН СВЕТ ЕКОНИМИЈА ХРОНИКА СПОРТ КУЛТУРА КОЛУМНИ TRENDING KITCHEN ШОУБИЗ ЗДРАВЈЕ ЗАНИМИЛИВОСТИ ТЕХНОЛОГИЈА АВТО
СДСМ: Ниту една постапка на Мицкоски нема да го запре напредокот на Македонија
Заев: Голема поддршка е што Словенија е точка за контакт со НАТО
Ерјавец: Словенија ја разбира жртвата што ја прави Македонија и дава безрезервна подд..
Сослушано обезбедувањето, блиски роднини на Груевски нема да сведочат
Xроника
Четворица повредени во осум сообраќајки во Скопје

Четворица повредени во осум сообраќајки во Скопје

среда, 09 јануари 2019, 10:19ч.   |   L.E.

Четири лица се здобиле со лесни телесни повреди во осум сообраќајни незгоди што се случиле изминатото деноноќие на подрачјето на Град Скопје. Во четири е причинета материјална штета.

Како што информираат од МВР, полицијата санкционирала 27 возачи кои се движеле со поголема брзина од дозволената со сообраќаен знак, еден возач кој управувал возило под дејство на алкохол, седум пред да се стекнат со право на управување на моторно возило и двајца почетници.

Од сообраќај биле исклучени едно технички неисправно возило, шест нерегистрирани и 67 за не прописно паркирање, а со специјалното возило „пајак“ биле подигнати 55 возила.

Полицијата презела мерки и кон еден пешак кој поминал коловоз на црвено светло, осум возачи кои поминале крстосница на црвено светло, двајца за не правилно престигнување, осум за не поседување пропишана зимска опрема во возилата, еден за не носење сигурносен појас од страна на возачите за време на управување на моторни возила и осум за користење на мобилен телефон од страна на возачите за време на управување на моторни возила.

© ЖУРНАЛ    ~39,13

НАЈЧИТАНИ ОД XРОНИКА
Дваесет и деветгодишен скопјанец го пронашол својот син мртов
Скопјанец заврши во болница: На сила го ставиле во кола, па го однеле на Камник и го претепале
Младо момче пронајдено мртво во својот дом
Трагедија во Македонија: Возило излета од патот, на лице место почина ученичка
TPAГEДИJA BO CKOПJE: Пoчинa бебе во скопски Илинден!
Исчезна девојче од Скопје
МАРКЕТИНГ ИМПРЕСУМ КОНТАКТ

© 2009-2019 НОВИНСКА АГЕНЦИЈА „ЖУРНАЛ“.
Димитрие Чуповски 4/2-11, Скопје, Република Македонија. Телефон: 02/3217-815
Сите права се задржани.
Овој материјал не смее да се складира, издава, емитува, препишува и повторно да се дистрибуира во каква било форма, без писмена дозвола од ЖУРНАЛ.
Секој упад и злоупотреба на интернет страницата на ЖУРНАЛ е казнив по членовите 251 и 251a од КЗ на Република Македонија.