МАКЕДОНИЈА РЕГИОН СВЕТ ЕКОНИМИЈА ХРОНИКА СПОРТ КУЛТУРА КОЛУМНИ TRENDING KITCHEN ШОУБИЗ ЗДРАВЈЕ ЗАНИМИЛИВОСТИ ТЕХНОЛОГИЈА АВТО
Во понеделник жрепка за кандидатите за градоначалници
„Не бараме милост, туку правда“ – демонстрантите со порака до Заев на протестот за Фе..
Катругалос: Ципрас ќе го посети Скопје првата седмица од април
Река прв, Силјановска втора, Пендаровски трет на гласачкото ливче
Спорт
Ница го отпушти Балотели, но за нов клуб воопшто не чекаше

Ница го отпушти Балотели, но за нов клуб воопшто не чекаше

петок, 04 јануари 2019, 09:33ч.   |   Xh.I.

Италијанскиот напаѓач Марио Балотели овој јануари како и што се очекуваше ќе го напушти својот клуб Ница, а како слободен играч ќе го засили Марсеј.

Скај Италија тврди дека раководството на Ница веќе донело одлука за негово отпуштање, а 28 годишниот напаѓач нема да ја менува лигата, па веќе ќе потпише договор со еден од најголемите француски клубови.

Италијанецот минатата сезона исчезна. Во 10 одиграни натпреври не направи апсолутно ништо, а тренерот Патрик Виера го отпиша од сите комбинации.

Сепак, Балотели по којзнае кој пат доби нова шанса во кариерата, а сега им останува на луѓето од Марсеј да се обидат да го вразумат, со цел да покаже што знае.

Бало во кариерата покрај Ница играше на два пати за Милан, Ливерпул, Манчестер Сити и Интер.

© ЖУРНАЛ    ~133,45

НАЈЧИТАНИ ОД СПОРТ
Икер е фудбалски господин: Сите играчи на Порто лудо славеа, тој го тешеше расплаканиот трагичар на Рома
Абрамович си заминува од Лондон, најбогатиот Британец го купува Челзи за 3 милијарди евра!
Солари по пласманот на Реал во полуфиналето: Навистина ги жалам оние кои дури сега открија ваков играч!
Рамос одржал кризен состанок со сите соиграчи, но посебно опоменал една ѕвезда!
Марсело: Ако Реал не ме сака, нека ми плати….
Шпански медиум: Модриќ потпишува „доживотен договор“
МАРКЕТИНГ ИМПРЕСУМ КОНТАКТ

© 2009-2019 НОВИНСКА АГЕНЦИЈА „ЖУРНАЛ“.
Димитрие Чуповски 4/2-11, Скопје, Република Македонија. Телефон: 02/3217-815
Сите права се задржани.
Овој материјал не смее да се складира, издава, емитува, препишува и повторно да се дистрибуира во каква било форма, без писмена дозвола од ЖУРНАЛ.
Секој упад и злоупотреба на интернет страницата на ЖУРНАЛ е казнив по членовите 251 и 251a од КЗ на Република Македонија.