МАКЕДОНИЈА РЕГИОН СВЕТ ЕКОНИМИЈА ХРОНИКА СПОРТ КУЛТУРА КОЛУМНИ TRENDING KITCHEN ШОУБИЗ ЗДРАВЈЕ ЗАНИМИЛИВОСТИ ТЕХНОЛОГИЈА АВТО
Македонски и грчки експерти ги кројат учебниците, наставните програми и карти
Во понеделник жрепка за кандидатите за градоначалници
„Не бараме милост, туку правда“ – демонстрантите со порака до Заев на протестот за Фе..
Катругалос: Ципрас ќе го посети Скопје првата седмица од април
Свет
Маж со автомобил удри во пешаци и си го уби својот 2-годишен син

Маж со автомобил удри во пешаци и си го уби својот 2-годишен син

четврток, 03 јануари 2019, 15:06ч.   |   Z.H.

 Маж со автомобил се забил во толпа пешаци во градот Вилц во Луксембург, при што го убил својот 2-годишен син, пренесе ДПА.

 
Во инцидентот сериозно се повредени четири лица, вклучително и мало дете кое има полесни повреди, соопштил јавниот обвинител. Како што се наведува, истражителите се сомневаат во семејна караница, бидејќи меѓу повредените е и поранешната партнерка на напаѓачот. Повредените се пренесени во болница.
 
Според очевидци, 47-годишниот напаѓач од Луксембург, намерно се забил во пешаците. Меѓу пешаците биле две мајки со колички и други пешаци. Осомничениот е уапсен, под сомнение за убиство.

© ЖУРНАЛ    ~87,29

НАЈЧИТАНИ ОД СВЕТ
Помпео во Унгарија: САД нема да дозволат Путин да направи раздор во НАТО
Најмалку пет лица загинаа во пожар во стан во јужна Германија
Демократите во Вирџинија ги тресат расистички и секс скандали
Стотици возачи во Британија ноќта ја минаа по автомобили и пабови
Британија, Шпанија, Франција и Шведска го признаа Гуаидо за привремен претседател на Венецуела
Закани за поставени бомби во 130 објекти во Московскиот Регион
МАРКЕТИНГ ИМПРЕСУМ КОНТАКТ

© 2009-2019 НОВИНСКА АГЕНЦИЈА „ЖУРНАЛ“.
Димитрие Чуповски 4/2-11, Скопје, Република Македонија. Телефон: 02/3217-815
Сите права се задржани.
Овој материјал не смее да се складира, издава, емитува, препишува и повторно да се дистрибуира во каква било форма, без писмена дозвола од ЖУРНАЛ.
Секој упад и злоупотреба на интернет страницата на ЖУРНАЛ е казнив по членовите 251 и 251a од КЗ на Република Македонија.