МАКЕДОНИЈА РЕГИОН СВЕТ ЕКОНИМИЈА ХРОНИКА СПОРТ КУЛТУРА КОЛУМНИ TRENDING KITCHEN ШОУБИЗ ЗДРАВЈЕ ЗАНИМИЛИВОСТИ ТЕХНОЛОГИЈА АВТО
Момировски: Обвинителството и МВР да го разјаснат случајот со изборната апликација на..
Ако извисат претседателските, шефот на државата ќе се избира во Собрание или на избор..
Отсуството на судијата го одложи „Монструм“
Деркоски: Сѐ се одвива беспрекорно, спремни сме за изборите
Регион
Црна Гора трага по 57 државјани исчезнати во војните во поранешна Југославија

Црна Гора трага по 57 државјани исчезнати во војните во поранешна Југославија

среда, 30 јануари 2019, 15:52ч.   |   Z.H.

 Црна Гора трага по 57 свои државјани исчезнати на подрачјето на поранешна Југославија во 90-тите години на минатиот век, објавија црногорските власти.

 
„На територијата на Косово се трага по 44 лица, во Босна и Херцеговина по десет и на територијата на Хрватска по три лица“, соопштила Владата.
 
Лидерот на владината Комисија за исчезнати лица, Драган Ѓукановиќ, и координаторката на Регионалната канцеларија на УНДП, Ивана Јовановиќ, се договориле на идна соработка и размена на информации важни за решевање на судбината на исчезнатите.

© ЖУРНАЛ    ~36,12

НАЈЧИТАНИ ОД РЕГИОН
По само 5 дена заеднички живот, поранешната сопруга живи ги запалила- детали за пожарот кој го потресе регионот
Капучино 6 евра, хамбургер дури 22 - во оваа балканска земја е поскапо и од Мајорка
Опозицијата официјално го освои Истанбул, но Ердоган повлече потег со кој сака да го врати
Планирале свадба, а загинале во страшна несреќа - ова е парот од Србија кој наместо пред олтар, замина во смрт
Во полициска акција во Атина утрово упасени 90 лица
Холандскиот Парламент изгласа суспензија на визниот режим за Албанија
МАРКЕТИНГ ИМПРЕСУМ КОНТАКТ

© 2009-2019 НОВИНСКА АГЕНЦИЈА „ЖУРНАЛ“.
Димитрие Чуповски 4/2-11, Скопје, Република Македонија. Телефон: 02/3217-815
Сите права се задржани.
Овој материјал не смее да се складира, издава, емитува, препишува и повторно да се дистрибуира во каква било форма, без писмена дозвола од ЖУРНАЛ.
Секој упад и злоупотреба на интернет страницата на ЖУРНАЛ е казнив по членовите 251 и 251a од КЗ на Република Македонија.